Як прагнуть люди знати, що їх чекає найближчим часом, зокрема, наступного року! Кого запитати і хто дасть правдиву відповідь? Пророцтва і передбачення як у минулому, так і нині такі невтішні і песимістичні, що мимоволі задумуєшся: «А чи буде майбутнє?».
На наших очах людство стрімко котиться в прірву. Про те, що світ наближається до свого кінця, говорили не лише біблійні пророки, апостоли, а й наші сучасники, як, приміром, ієромонах Серафим Роуз, афонський старець Паїсій.Не меншою мірою лякають прогнози вчених. Природні катаклізми — землетруси, вулкани, цунамі, зсуви ґрунтів, що забрали тисячі життів, — попереджають про реальну катастрофу, що в будь-який час може повторитися. Нависає над Землею й страх появи блукаючого астероїда в небезпечно близькій віддалі від нашої планети, через що вона може зійти з орбіти і зникнути у безмежній холодній безодні всесвіту. Додаймо до цього техногенні катастрофи через помилки людей чи перебій в комп’ютерних програмах (а що на Землі є довершеним і безпомилковим?), що можуть повторити трагедію Чорнобиля чи Фукусіми. З острахом і тривогою спостерігаємо загрозливе для здоров’я людей забруднення атмосфери, виснаження родючих ґрунтів, надмірну і шкідливу хімізацію їх, забруднення і брак прісної води.
Можливо, не все так погано в нашому домі? Адже є сфера діяльності, про яку 20 років поспіль тільки й чуємо, що в ній позитивні тенденції. Це політика, від якої залежать економіка, фінанси, соціальна сфера. Чи дивує когось, що в Україні так багато партій, які ведуть жорстоку боротьбу за владу? Чому змирилися з незмірно великим бажанням, запалом кожної з них на чолі з лідером нібито скоріше полегшити і поліпшити життя бідного народу? За їхньою кількістю — майже 200 подій — Україна може претендувати на запис до Книги рекордів Гіннесса. Дуже шкода, але втілити заплановане і обіцяне їм ніяк не вдається. Тому і далі плачуть бідні пенсіонери у боротьбі за виживання, не маючи змоги оплатити медобслуговування та квартплату, а дипломована молодь шукає всі можливі легальні і нелегальні шляхи виїзду за кордон. А в цей же час ми дізнаємося від наших державних чільників про успіхи минулого року і запевняння: «Ми наступного року житимемо ще краще». Та народ добре розуміє, хто це «ми», і «вони» справді живуть все краще і краще.
Найважливішою, найболючішою є духовно-моральна криза в нашій країні, від якої залежать всі сфери життя людей. А власне, через пресу, телебачення, інтернет замість високих морально-духовних засад пропагується насильство, порнографія, сексуальна вседозволеність, жорстокість. і все це роблять під гаслом боротьби за демократію цілеспрямовано, з конкретною метою — розгнуздати людину, дати їй повну свободу дій і змогу задовольняти всі свої бажання. Однак бажання ці — ниці, тілесні, гріховні. Тому й так поширені нині розбещеність, розпуста, алкоголізм, наркоманія, СНіД, депресія, злочинність, розпадання сімей.
Над цими гріхами сидить божок, ім’я якому — мамона. Це він дає тимчасові блага земні, але майбутнього не дає. Ще в IV ст. Іван Золотоустий говорив: «Ми щоденно неславимо Бога розкраданням і користолюбством. Ця хвороба охопила весь світ, володіє душами всіх, і воістину велика сила мамони! Ми, викуплені Христом, служимо золоту; проповідуємо владарювання одного, а другому скоряємося; і що б він не наказав, ретельно виконуємо й забуваємо задля нього і рідню, і дружбу, й природу, й закони — усе. Ніхто не звертає погляди до неба, ніхто не думає про майбутнє». Ось причина всього зла!
Ми, християни, не в летаргічному сні бачимо все, що діється, і часто діємо не як християни. Ну і що? Ми звикли говорити одне, а робити друге. Що нам слова Спасителя про серце, з якого виходить як добро, так і зло? Важливо, аби нам було добре. А там. Але і це не застерігає сучасників, вони мають заспокійливу відповідь про безмежну любов Бога, про Його всепрощення наших гріхів. Але ж є ще й Божа справедливість!
Нині у світі жахлива криза закам’янілого серця і сумління. Ми нібито не бачимо фальші, лукавства, брехні, зла, проти них не боремося, а отже, є їхніми співучасниками. Це наша трагедія. Як бути далі?
Визнати, що лише Творець знає все про майбутнє, лише Він приготував його для нас. Тож, вступаючи у новий рік, звернімося до Спасителя і попросімо: «Господи, відкрий наші сердечні очі, настав на розум нас і благослови наступний рік і кожен день життя нашого на спасенне і вічне майбутнє!».
Автор: Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|