Протидія торгівлі людьми – це проблема не тільки правоохоронних органів, а й усього суспільства. Тому успіх такої діяльності напряму залежить від ефективності насамперед соціальної роботи та мобілізації громад.
В цьому переконані представники Українського фонду «Благополуччя дітей», які спільно з Західноукраїнським ресурсним центром підбили днями підсумки реалізації на Прикарпатті проекту Міжнародної організації з міграції «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад». В підсумковій конференції проекту взяли участь, крім власне організаторів, також представники обласного управління та районних відділів освіти і науки,підрозділів юстиції, центрів соціальних служб для молоді, за безпосередньої підтримки яких програма впроваджується в області.
Як зазначали організатори, на Івано-Франківщині проект реалізується як пілотний в містах Городенці та Рогатині, а також у двох селах – Вікно, Городенківського району, та Чесники, Рогатинського району. Крім того, його також впроваджують в окремих насеолених пунктах Львівської, Донецької областей та Автономної Республіки Крим. В його рамках протягом 2009-2011 років здійснювалась підготовка педагогічних працівників та практиків соціальної сфери до ефективної роботи з протидії торгівлі людьми в школах, забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів методично-інформаційними матеріалами з вказаної проблематики, в тому числі розробка і впровадження у школах програми та методичного посібника «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», який закріплює форми і методи виховної роботи з учнями 7-11-х класів щодо протидії торгівлі людьми тощо.
«Якщо у нас впроваджується цей проект лишень у двох – Городенківському і Рогатинському районах, – розповідає представник управління освіти і науки Івано-Франківської ОДА Олена Румак, - це не означає що він не впроваджується в інших частинах області. Минулого року було опубліковано методичні рекомендації щодо протидії торгівлі людьми, які передбачають проведення тематичного уроку у форматі позакласного заходу. Ми наголошуємо нашим класним керівникам: ВІЛ-СНІД, алкоголізм, тютюнопаління та торгівля людьми – основні моменти, на протидію яким слід звертати увагу».
Високо оцінив роль проекту начальник районного відділу освіти Городенківської РДА Михайло Митник, якому безпосередньо довелося контролювати його впровадження у підпорядкованих його відділу школах. З його слів, аферистів сьогодні вистачає як в Україні, так і за кордоном, проте якщо вже говорити про інтеграцію до Європи, то слід пам’ятати, що Європа хоче, щоб ми були в Євросоюзі, проте в першу чергу вона хоче, щоб ми були людьми.
«Фактично соціальні служби для дітей та молоді працюють вже з наслідками торгівлі людьми, – відзначення важливість проекту начальник Івано-Франківського міського центру соціальних служб для молоді Леся Дикун, – коли вже хтось виїхав і пропав. Але дуже важливо пам’ятати: торгівля людьми – це не тільки за кордоном. Вона відбувається і у нас в Україні. Це може бути у вашому селі, у вашому районі. Є люди, які не мають заробітку, і шукають його отаким шляхом, і дуже важливо – це щоб була активна громада».
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|