Прикарпаття відвідав Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Івано-Франківська область стала десятою в графіку поїздок цього високопосадовця. Під час останньої дитячий омбудсмен відвідав Печеніжинську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, «Маєток святого Миколая», що в Пістині Косівського району, Івано-Франківську обласну школу-інтернат та взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації.
Основана мета приїзду Юрія Павленка на Івано-Франківщину — поставити чітку вимогу перед обласними, районними та місцевими органами влади: дотримуватися на території області Конвенції про права дитини, насамперед стосовно тих категорій, які потребують особливої уваги від держави. «У Західній Україні є найменше порушень прав дитини, тому що тут сильні громади, сильною є Церква, які багато в чому виконують функцію оберегу. В Івано-Франківській області найвищий рівень усиновлення — 80%, сім’ї з Івано-Франківська всиновлюють дітей по всій Україні», — наголосив Ю.Павленко. Також посадовець зазначив, що для нашого краю актуальнішою й гострішою є проблема дітей заробітчан. «Одне з моїх завдань — запропонувати Президентові дієві механізми підтримки, захисту таких дітей», — запевнив він.
Перебуваючи у Печеніжинській школі-інтернаті Коломийського району, яку очолює кавалер ордена Княгині Ольги III ступеня, заслужений працівник освіти України Катерина Волошенюк, Павленко назвав цей заклад одним із найкращих в Україні за методикою і результатами роботи. «Якщо би всі школи-інтернати були такими, як ця, тоді б не стояло питання так радикально реформувати інтернати. У цій школі є методики, напрацьована база, дуже цікаві пропозиції, які, переконаний, повинні стати частиною державної політики», — наголосив він.
Наступний пункт зупинки столичного гостя — «Маєток святого Миколая». Тут омбудсмен напросився в помічники до «небесного добродійника». «У 12 тисячах листів, що надійшли за час існування пошти святого Миколая, є дуже конкретні прохання дітей та їхніх батьків, які може і зобов’язана вирішити влада. Ми близькі за сутністю роботи, бо моя головна функція як Уповноваженого з прав дитини — почути кожну конкретну дитину і вжити всіх заходів для того, щоб права дитини, які порушили, були поновлені. Тому ми домовилися з Миколаєм про об’єднання наших зусиль, — сказав він і додав: — Я переконаний, що кожна українська дитина повинна тут побувати. Це надзвичайно важливий освітній проект, тому він потребує розвитку, капітальних інвестицій від держави».
На колегії ОДА заслухали два питання, які є близькими Юрієві Павленку як Уповноваженому Президента з прав дитини, а саме: про забезпечення в області організованого відпочинку та оздоровлення дітей влітку; про соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Щодо оздоровчої кампанії в області, то найкраще забезпечили оздоровчо-відпочинковими послугами дітей цього року в Галицькому, Городенківському, Косівському, Рожнятівському та Снятинському районах. У Калуші оздоровчу та відпочинкову кампанію провели не належним чином, підсумували на колегії. Великий плюс цьогорічної оздоровчої кампанії в тому, що в області не зафіксовано жодного випадку харчових отруєнь, інфекційних захворювань і травматизму у дітей.
Доповіддю начальника служби у справах дітей ОДА Івана Ковалика з другого питання голова ОДА Михайло Вишиванюк залишився незадоволеним і мав намір звільнити його. Голову ОДА обурила, за його словами, мала кількість людей, котрі хочуть взяти в свої сім’ї дітей-сиріт. На захист начальника виступили перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк і навіть Юрій Павленко. Тож Вишиванюк оголосив Ковалику «амністію».
Основним же питанням засідання колегії ОДА стали підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за дев’ять місяців цього року. Загалом по області з січня по вересень до бюджетів усіх рівнів надійшло доходів загального та спеціального фондів у сумі 4 289 млн гривень. Це більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 1 552 млн грн, тобто на 56,7%. Приріст промислової продукції за дев’ять місяців становив 36%. Обсяг реалізованої промислової продукції зріс майже у два рази — до 13,5 млрд гривень.
Також під час колегії Михайло Вишиванюк представив нового начальника головного управління економіки ОДА. Ним став Володимир Попович.
Найкоротшим був розгляд останнього питання порядку денного — про стан використання ставків в області та заходи щодо поліпшення ситуації в галузі рибництва. М.Вишиванюк звернув увагу присутніх на неефективне використання ставків та озер в області. На прикарпатських ставках площею три з половиною тис. га торік наловили лише 500 тонн риби. «Це свідчить про повну безгосподарність. Кожен ставок повинен давати не менше двох з половиною тонн риби», — констатував голова ОДА. Він зобов’язав голів райдержадміністрацій провести інвентаризацію всіх ставків та перевірити законність укладення договорів їх оренди. Незадовільним голова ОДА вважає і розвиток туризму в краї, потенціал якого використовують лише на три-п’ять відсотків.
Автор: Ольга МОНЧУК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|