друкувати


Івано-Франківщина має найвищий рівень усиновлення

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2011-10-27 02:30:42

Прикарпаття відвідав Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. Івано-Франківська область стала десятою в графіку поїздок цього високопосадовця. Під час останньої дитячий омбудсмен відвідав Печеніжинську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, «Маєток святого Миколая», що в Пістині Косівського району, Івано-Франківську обласну школу-інтернат та взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації.

Основана мета приїзду Юрія Павленка на Івано-Франківщину — поставити чітку вимогу перед обласними, районними та місцевими органами влади: дотримуватися на території області Конвенції про права дитини, насамперед стосовно тих категорій, які потребують особливої уваги від держави. «У Західній Україні є найменше порушень прав дитини, тому що тут сильні громади, сильною є Церква, які багато в чому виконують функцію оберегу. В Івано-Франківській області найвищий рівень усиновлення — 80%, сім’ї з Івано-Франківська всиновлюють дітей по всій Україні», — наголосив Ю.Павленко. Також посадовець зазначив, що для нашого краю актуальнішою й гострішою є проблема дітей заробітчан. «Одне з моїх завдань — запропонувати Президентові дієві механізми підтримки, захисту таких дітей», — запевнив він.

Перебуваючи у Печеніжинській школі-інтернаті Коломийського району, яку очолює кавалер ордена Княгині Ольги III ступеня, заслужений працівник освіти України Катерина Волошенюк, Павленко назвав цей заклад одним із найкращих в Україні за методикою і результатами роботи. «Якщо би всі школи-інтернати були такими, як ця, тоді б не стояло питання так радикально реформувати інтернати. У цій школі є методики, напрацьована база, дуже цікаві пропозиції, які, переконаний, повинні стати частиною державної політики», — наголосив він.

Наступний пункт зупинки столичного гостя — «Маєток святого Миколая». Тут омбудсмен напросився в помічники до «небесного добродійника». «У 12 тисячах листів, що надійшли за час існування пошти святого Миколая, є дуже конкретні прохання дітей та їхніх батьків, які може і зобов’язана вирішити влада. Ми близькі за сутністю роботи, бо моя головна функція як Уповноваженого з прав дитини — почути кожну конкретну дитину і вжити всіх заходів для того, щоб права дитини, які порушили, були поновлені. Тому ми домовилися з Миколаєм про об’єднання наших зусиль, — сказав він і додав: — Я переконаний, що кожна українська дитина повинна тут побувати. Це надзвичайно важливий освітній проект, тому він потребує розвитку, капітальних інвестицій від держави».

На колегії ОДА заслухали два питання, які є близькими Юрієві Павленку як Уповноваженому Президента з прав дитини, а саме: про забезпечення в області організованого відпочинку та оздоровлення дітей влітку; про соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Щодо оздоровчої кампанії в області, то найкраще забезпечили оздоровчо-відпочинковими послугами дітей цього року в Галицькому, Городенківському, Косівському, Рожнятівському та Снятинському районах. У Калуші оздоровчу та відпочинкову кампанію провели не належним чином, підсумували на колегії. Великий плюс цьогорічної оздоровчої кампанії в тому, що в області не зафіксовано жодного випадку харчових отруєнь, інфекційних захворювань і травматизму у дітей.

Доповіддю начальника служби у справах дітей ОДА Івана Ковалика з другого питання голова ОДА Михайло Вишиванюк залишився незадоволеним і мав намір звільнити його. Голову ОДА обурила, за його словами, мала кількість людей, котрі хочуть взяти в свої сім’ї дітей-сиріт. На захист начальника виступили перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, начальник головного управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк і навіть Юрій Павленко. Тож Вишиванюк оголосив Ковалику «амністію».

Основним же питанням засідання колегії ОДА стали підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за дев’ять місяців цього року. Загалом по області з січня по вересень до бюджетів усіх рівнів надійшло доходів загального та спеціального фондів у сумі 4 289 млн гривень. Це більше порівняно з відповідним періодом минулого року на 1 552 млн грн, тобто на 56,7%. Приріст промислової продукції за дев’ять місяців становив 36%. Обсяг реалізованої промислової продукції зріс майже у два рази — до 13,5 млрд гривень.

Також під час колегії Михайло Вишиванюк представив нового начальника головного управління економіки ОДА. Ним став Володимир Попович.

Найкоротшим був розгляд останнього питання порядку денного — про стан використання ставків в області та заходи щодо поліпшення ситуації в галузі рибництва. М.Вишиванюк звернув увагу присутніх на неефективне використання ставків та озер в області. На прикарпатських ставках площею три з половиною тис. га торік наловили лише 500 тонн риби. «Це свідчить про повну безгосподарність. Кожен ставок повинен давати не менше двох з половиною тонн риби», — констатував голова ОДА. Він зобов’язав голів райдержадміністрацій провести інвентаризацію всіх ставків та перевірити законність укладення договорів їх оренди. Незадовільним голова ОДА вважає і розвиток туризму в краї, потенціал якого використовують лише на три-п’ять відсотків.

Автор: Ольга МОНЧУК
Джерело: Газета ГАЛИЧИНА