«Шлях до першообразу» — це назва незвичайної колективної виставки сакрального мистецтва. Її презентує об’єднання іконописців імені святителя Кипріана — Київського митрополита, який 7 століть тому зробив величезний внесок у розвиток мистецтва.
У творчому колективі — 12 митців, роботи яких презентовані у експозиції. Це перш за все широкоформатні фотографії інтер’єрів розписаних ними церков Західної України. А ще — станкові ікони. Спроба відкрити завісу таємничості і продемонструвати саму роботу художників-монументалістів знайшла вихід у експозиції ескізів та проектів.
Сприйняття людиною 21-го століття церковного живопису, каже художник, радикально відрізняється від середньовічного. Хоча саме зображення практично не змінюється. Адже сучасні іконописці орієнтуються на кращі зразки сакрального живопису 14-15 століть, притримуючись класичного візантійського стилю.
Щоправда, дедалі частіше митці послуговуються новітніми матеріалами. Якщо раніше ікону писали на дереві природними барвниками, то тепер навіть мегасучасний акрил може стати у нагоді. Головне, переконаний Іван Тачинський, — не втратити ідею сакрального твору. Доречі, для його написання митець повинен отримати благословення архиєрея або єпископа. Малювати ікони та розписувати церкви важливо зі щирим серцем. Необхідно враховувати також усі особливості регіону, в якому розташований храм.
На виставці “Шлях до першообразу” презентували фото розписів 5-ти церков. Золочівська та ще кілька сільських на Львівщині, Ходачківська на Тернопільщині, а також церква у місті Яремча. У останній, розповідає митець, саме завершили купольну частину розпису.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).