У Ворохті голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк дав експрес-інтерв’ю для представників ЗМІ краю. Почав з того, що завершення будівництва триповерхівки для сімей працівників санаторію «Смерічка», — це продовження роботи над оновленням цього дуже важливого для області закладу, аби ще вищою була ефективність лікування й оздоровлення дітей і дорослих у ньому, та й належні умови для праці і житлові мали й самі медики.
— Бо ж мені розповідали, що немало батьків, котрі в цей санаторій кісткового профілю привозять своїх хворих синочків і донечок, плачуть двічі: першого разу — коли заносять на носилках свою дитину в санаторний корпус, а другого разу — коли їхня дитина виходить звідти самостійно, своїми ніжками…
Загалом влада краю, яка оголосила 2011-й роком медицини на Прикарпатті, вважає своєю першочерговою метою придбати для лікувальних закладів новітню діагностичну апаратуру. Адже правильно поставлений пацієнтові діагноз на 80% визначає успіх його лікування. Також чільник обласної виконавчої влади має намір перевірити, як виконується його розпорядження про те, щоб у загальноосвітніх школах функціонували належно оснащені й забезпечені медикаментами першої необхідності медкабінети.
М.Вишиванюк торкнувся й інших актуальних для життя краю питань. Зокрема протестні акції «чорнобильців» та воїнів-«афганців» він вважає такими, що «замішані» на політиці, на намаганні «декого» дискредитувати дії уряду. З другого боку, ті акції відбуваються через те, що людям не роз’яснили як слід справжніх намірів уряду, що хоче впорядкувати надання пільг громадянам згаданих категорій:
— Ідеться не про зменшення соціальних виплат «чорнобильцям» та «афганцям», а, навпаки, про те, що їм з початку наступного року ще й підвищать на 20—25% ці виплати, окремим категоріям — на 30%. В той же час буде наведено лад із наданням пільг тим, хто отримує їх незаслужено, без належних для цього підстав. Скажімо, є випадки, коли посвідчення ліквідаторів аварії на ЧАЕС, котра, як відомо, сталася 1986 року, мають особи, народжені 1980-го. Або ж такий приклад. Під час перебування контингенту українських військовослужбовців у Косово якийсь посадовець на день навідався туди, відмітив відрядження і, на тій підставі в Україні «пробив» собі посвідчення учасника бойових дій. Ще один приклад. Прокурори міст, яких не назвеш людьми малозабезпеченими, отримують 50-відсоткову знижку на оплату комунальних послуг, телефону. От за рахунок таких популістських рішень, що приймалися в нашій державі у різний час, кількість пільговиків в Україні сягнула 13 млн. 200 тис. осіб. А найбільш соціально незахищені категорії громадян, котрим пільги справді необхідні, страждають від того, що користуються ними натомість люди з психологією «як би урвати якнайбільше від держави».
Автор: Іван ГАВРИЛОВИЧ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|