Стародавній гуцульський промисел — ткацтво ліжників і досі існує та розвивається на Прикарпатті. Одна з народних майстрів у селі Яворові, що на Косівщині, є Наталя Кіщук.
Жінка розповідає — така постіль надзвичайно тепла взимку і не парить влітку. Адже як і в давнині, виготовляється лише з натуральної овечої шерсті і, при потребі, фарбника. Жодних інших складників — немає.
Продукування 1 ліжника може тривати більше місяця — вовна париться від двох до 4 тижнів, далі її сушать і прядуть нитки. Такий тривалий процес вартий результату — адже постіль не лише забезпечить комфортний сон, а й лікуватиме.
З готової сировини — ниток, ліжник, виготовляють до 10-ти годин. Гуцули, адаптувавши свою традиційну стилістику ліжників до ринкових умов попиту і пропозиції, розпочали виготовляти і рель’єфну постіль. Вона трохи дорожча, однак має більше корисних властивостей.
До речі, вартість ліжників залежить від того в кого їх купувати. Безпосередньо з рук майстрів він коштує від 300 гривень. На ринках ціна сягає кількох тисяч гривень.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).