Українці вважають Україну своєю Батьківщиною, а себе патріотами. Майже кожен другий громадянин готовий захищати країну, та більшість переконані, що державі нічого не загрожує.
За результатами дослідження, проведеного до 20-річчя Незалежності України компанією Research & Branding Group своєю Батьківщиною Україну вважають 93% мешканців країни, патріотами себе називають 76%, а пишаються тим, що є громадянами України, 72% опитаних.
У той же час, майже кожний другий українець (41%) впевнений, що на сьогодні Україна ще не є дійсно незалежною державою, натомість тільки 24% опитаних переконані у зворотньому, а 28% вважають, що Україна незалежна лише в деяких сферах.
Тим часом кожен другий українець (55%) виявив готовність захищати свою країну, та в той же час лише 23% впевнені, що незалежності України може щось загрожувати. 68% респондентів переконані, що такої загрози немає.
Соціологи зазначають, що в цьому питанні думки мешканців різних регіонів розійшлись. Так на заході країни більше вважають, що незалежності країни небезпека все ж загрожує і переважно вона може йти з боку Росії, тоді як мешканці південно-східних областей не бачать можливої загрози українській державності.
Не дуже позитивно оцінюють українці й імідж країни за кордоном та її конкурентноздатність на міжнародній арені.
Водночас соціологи стверджують, що мешканці західного регіону схильні менш негативно оцінювати стан і перспективи країни, аніж мешканці південно-східних областей.
Загалом, за даними опитування, українці (82%) вважають проголошення незалежності України позитивною подією, хоча це і досить суперечливе питання. Так більшість громадян переконані, що за роки незалежності Україна (42%) та українці (39%) більше втратили, аніж набули, ще третина опитаних переконані, що країна та її мешканці у чомусь набули, а в чомусь втратили.
Таким чином, більшість українців зазначають значне погіршення в усіх сферах життя країни, а позитивними змінами вважають лише можливість вільно обирати місце проживання, зокрема за кордоном. Найбільше погіршення українці бачать у гарантованості роботи (87%) та впевненості у завтрашньому дні (83%).
Засновник компанії Research & Branding Group Євген Копатько переконаний, що причиною переваги в настроях українців негативу, а не позитиву, є, перш за все те, що на сьогоднішній день в Україні ще не склався позитивний інформаційний простір.
“Якщо взяти наші новини, наш рівень соціального песимізму та наш рівень соціальної відповідальності, дуже важко дивитися у майбутнє з оптимізмом”, - зазначає соціолог.
Втім спеціалісти переконані, що позитивні цифри і позитивні зрушення в настроях українців все ж є, як і є багато позитивного за 20 років незалежності. Так голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко вважає, що найбільшим здобутком України за ці роки є те, що країна зберегла незалежність, розвивалась більш демократичним шляхом та прожила ці 20 років відносно спокійно.
Автор: Олеся ДУБОВИК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|