Нещодавно в 25-ти країнах світу відбулися акції проти використання гомеопатичних засобів. Учасники та організатори протестів вимагали вилучити їх з переліку лікарських препаратів. Причина: не з’ясований і не перевірений вплив на організм людини.
Без ефекту?
Колективна акція протесту відбулася одночасно в 16-х країнах Європи, та у США, Канаді, Мексиці, Аргентині, Бразилії, Австралії, Новій Зеландії, Ізраїлі і ПАР. Про це повідомило Фламандське товариство з вивчення псевдонаукових і паранормальних явищ (SKEPP). Учасники акції здійснили так зване «колективне самогубство» - вжили велику кількість гомеопатичних засобів, щоби тим самим продемонструвати їх неефективність. Жодна людина не мала проблем зі здоров’ям. Хоч на демонстрації добровольці «з’їли» препарати, в яких був миш’як.
На відміну від ліків, гомеопатичні засоби не проходять тести визначення їх впливу на людський організм перед дозволом до продажу, зазначали протестувальники. Цю інформацію підтвердило і SKEPP та Британська медична асоціація. Остання оприлюднила відозву, в якій наполягає на проведенні спеціалістами Національного інституту здоров’я і якості меддопомоги незалежної оцінки прикладів ефективності гомеопатичних засобів.
Трохи раніше авторитетний академічний журнал Американської асоціації сприяння розвитку науки «Science» опублікував статтю про ефект плацебо (навіювання, віра) при лікуванні гомеопатією. До речі, в серпні 2009 року Всесвітня організація охорони здоров’я виступила проти використання гомеопатичних засобів у лікуванні ВІЛ, туберкульозу, малярії та ряду інших тяжких інфекційних хвороб і заявила про недопустимість реклами такого застосування методу.
Нетрадиційна методика
В нашій країні метод гомеопатії віднесено до нетрадиційних. Спеціалісти, які його практикують, є «лікарями з народної і нетрадиційної медицини». Це мали би бути спеціалісти з вищою медичною освітою, які пройшли відповідне навчання на спеціальних курсах чи в інтернатурі, та отримали відповідну ліцензію. «Не плутайте народну медицину з нетрадиційною, - каже лікар нетрадиційної медицини Вадим Чемерис. - Народна медицина - то найдавніша медична система на Землі, багатовіковий досвід суспільства, що затвердився у місцевій самобутній культурі і народних традиціях. Цю систему засновано на унікальних лікувальних властивостях навколишнього середовища в поєднанні зі здібностями самих цілителів. А нетрадиційна медицина - це, скажімо, іридодіагностика, гомеопатія, рефлексотерапія тощо. Тобто, різновиди медицини, які мають авторів. У гомеопатії, наприклад, застосовують методику відомого німецького лікаря Ганемана».
Методика передбачає індивідуальний підбір лікувального засобу для кожного хворого. Препарати лікар призначає виключно за попереднім оглядом. Відтак, має бути індивідуальне приготування. Тільки в такому випадку гомеопатичні ліки вважаються дієвими. Універсальність застосування препаратів не відповідає традиції класичної гомеопатії. «Чимало лікарів і самоучок, які іменують себе гомеопатами, вважають, що аптечні ліки фірм Хеель, Біттнер, Хомвіора, Фідес, Космохема, Біоноріка, Веледа, Матерія Медика чи Арніка (та багатьох інших) є гомеопатичними ліками. А їх наївні пацієнти глибоко переконані, що отримують гомеопатичне лікування, - зазначає лікар вищої категорії, кандидат медичних наук, голова правління Науково-медичної гомеопатичної Спілки (Одеса) Олександр Іванів. - Звісно, гомеопати мають бути вдячні фірмам-виробникам за розширення простору, вільного від хімічних препаратів. Однак слід пам’ятати, що препарат стає гомеопатичним тільки після призначення лікарем саме цьому пацієнту…»
Викривлення основ гомеопатії, за словами пана Іваніва, створює грунт для процвітання шарлатанів у галузі медичних послуг і у виробництві ліків. В останні роки в Україні виникли десятки псевдо-гомеопатичних «шкіл» і течій, які дезінформують не тільки громадськість і медицину, але й дискредитують самі себе.
Додаткове лікування
Що стосується гомеопатичних препаратів, то вони в Україні мають статус лікарських засобів і проходять державну реєстрацію. У реєстр лікарських засобів цьогоріч внесено близько 60-ти імпортних препаратів. В більшості країн Західної Європи (Німеччина, Франція, Англія, Швейцарія) гомеопатичні засоби виробляються на сучасних фармацевтичних заводах. В деяких інших країнах - як в аптеках, так і на заводах (Австрія, Греція). В Україні ж їх готують лише в спеціалізованих аптеках. Такі є в 13-х обласних центрах. Найближчі до Франківська - Львів і Луцьк. Прикметно, що офіційно для цього використовують посібник «Гомеопатичні лікарські засоби» Вильмара Швабе, який був дозволений для використання в гомеопатичних аптеках наказами МОЗ СРСР №88 від 1961 року і №606 від 1962 року.
«Гомеопатія, як вид терапевтичного впливу на організм людини, активно критикується прихильниками традиційної медицини, - визнає пан Чемерис. - Зокрема через відсутність сформульованих механізмів дії надмалих доз органічних і неорганічних сполук у термінах, визнаних сучасною наукою. Однак, ситуація змінилася, коли вперше в історії гомеопатії в січні 1998-го професор Хартмут Хайне запатентував механізм дії комплексних гомеопатичних препаратів, в основі яких лежить так звана імунологічна допоміжна реакція».
Поки що сучасна наука пояснює дію гомеопатичних препаратів тільки на імунному рівні. За межами сьогоднішніх знань знаходяться механізми дії сотенних, тисячних розведень, які діють на енерго-інформаційному рівні. Відтак, лікарі-гомеопати, подібно до цілителів, використовують накопичений за багато десятиліть досвід успішного застосування препаратів. Завдяки власне цьому досвіду гомеопатія впроваджується й у фундаментальну медицину. В своїй практиці її використовують 50% лікарів Індії, 40% - Великобританії, 32% - Франції, 30% лікарів Німеччини та Австрії, близько 20% українських медиків. Із зауваженнями, що поширена сьогодні комплексна гомеопатія є лише ефективним додатковим лікуванням.
Автор: Наталія КУШНІРЕНКО
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|