Захоплення соціальними мережами веде до деградації особистості і мозку, переконана професор Оксфордського університету, баронеса Сьюзан Грінфілд.
Зокрема, за даними її дослідження, фанатам Facebook і Twitter загрожує “криза ідентичності”, зниження рівня концентрації уваги, втрата багатьох невербальних навичок - таких як здатність дивитися в очі під час розмови.
Терміном “кризи ідентичності” в психології позначається втрата людиною або соціальною групою уявлення про своє місце в суспільстві і своєї самооцінки.
За словами професора, банальність інформації, якою обмінюються користувачі Twitter, може стати проблемою для комунікації, пише газета The Daily Mail.
“Навіщо комусь знати, що хтось інший їв на сніданок? Це нагадує мені маленьку дитину, яка каже: “Дивися, мамусю, я роблю це, подивися на мене мамуся, я роблю це…”, - наголосила Грінфілд.
Особливій критиці вона піддала соціальну мережу Facebook.
“Це майже так само, як люди жили би в нереальному світі, але у світі, в якому важливо те, що люди думають про вас… Подумайте про наслідки для суспільства, якщо люди більше турбуватимуться про те, що інші люди будуть думати про них, ніж те, що вони думають про себе самі”, - зауважила психолог.
Баронеса Грінфілд Сьюзан присвятила життя дослідженню фізіології людського мозку і є авторитетним експертом в області синоптичної фармакології, а також відомою письменницею і членом Палати лордів.
Кілька років тому вона вже виступала в британських ЗМІ з критикою соціальних мереж. Зокрема, на думку баронеси, соціальні мережі погано впливають на розумовий розвиток і властивості пам’яті підростаючого покоління. І поки люди осмислюють цю проблему, віртуальна “дружба” і комп’ютерні ігри поступово перебудовують мозок підлітків.
Термін “криза ідентичності” з’явився в науці у другій половині минулого століття. Його ввів відомий американський психолог, професор Гарвардського університету Ерік Хомбургер Еріксон в ході свого дослідження “військових неврозів” у моряків-підводників.
Криза ідентичності проявляється як протиріччя, невідповідність існуючого соціального статусу людини або соціальної групи вимогам, що змінилися. Основним показником є нездатність прийняти нову роль, яка пропонується зовнішніми обставинами, або, прийнявши її, адаптуватися до неї.
Серед ознак, найбільш характерних для цього стану, психологи називають:
- Неадекватність самооцінки;
- Втрата перспективи;
- Зростання песимізму;
- Зміна соціальної активності;
- Прояв безкомпромісних суджень і соціально-агресивної поведінки;
- Підвищений інтерес до метафізичних та ірраціональним проблем тощо.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|