Минулого тижня сесія Коломийської міської ради прийняла рішення про надання в оренду львівському ТзОВ «Західноукраїнські газові технології» шестигектарної земельної ділянки для спорудження біоенергетичного підприємства, яке використовуватиме кукурудзяну біомасу для одержання теплової та електричної енергії. Біоенергетичну установку європейського взірця фірма змонтує у промисловій зоні міста, і це, на думку керівництва Коломиї та підприємців-інвесторів, може урухомити розвиток супутньої господарської інфраструктури та реанімувати вже існуючі промислові потужності міста.
— Вартість проекту, — каже міський голова Коломиї ігор Слюзар, — не така вже й колосальна — 650 тис. євро. Але якщо, окрім власне біоенергетичної установки, врахувати всю виробничу структуру проекту, то суму можна подвоїти — понад мільйон євро. Запровадження таких біоенергетичних заводів різноманітної модифікації в Європі вже нікого не здивує. Наприклад, лише в Німеччині їх майже 90. Ви знаєте, що державна програма передбачає в Україні до 1 січня 2014 року не менше 10% виробництва електроенергії і теплової перевести на альтернативні джерела.
— Коломия вже давно відмовилася від централізованого опалення. Нащо містові така біоенергетична установка?
— Завод нам потрібен однозначно. Наприклад, навколо майбутнього виробництва маємо 18 га вільної землі, а це добра перспектива для запровадження тепличного та рибного господарств з використанням теплової енергії з біоенергетичної установки та ін. Та й, зрештою, будівництво установки дасть містові 30 робочих місць. Ми чекаємо інвестора і сприяємо його приходові. Бо в цьому районі, до речі, вже не перший рік як місто надало ділянку для зведення сміттєзаводу, але й досі будівництво не почалося.
— А звідки підприємці братимуть сировину?
— Для роботи однієї такої біоенергетичної установки потрібно 900 га кукурудзяного поля. З кукурудзяного бадилля найкращий вихід біогазу, і у наших краях це найбільш ефективна сировина для такої установки. А підприємців влаштовує будь-який варіант — чи брати угіддя в оренду і самотужки вирощувати кукурудзу, чи давати роботу людям. Біоенергетична установка працюватиме на біогазі та вироблятиме передусім електроенергію, а також теплову енергію. Такий заводик не потребує для роботи багато електроенергії — десь третину виробленої. А решта надходитиме в мережу обленерго. Фірма матиме реєстрацію в Коломиї і платитиме за оренду землі, податки із зарплати та з прибутку. Рішенням сесії передбачено, що всі роботи підприємці повинні завершити за два роки. Думаю, що й вони поспішатимуть, аби не втратити шанс працювати за «зеленим тарифом»…
За інформацією керівника проекту Володимира Сокирка, почати роботи зі зведення біоенергетичної установки в Коломиї фірма планує або вже восени цього року, або навесні наступного. «Річ у тім, що проект включає десять таких біоенергетичних установок — в Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. Тож маємо ще значний обсяг підготовчих робіт. Якби ж то всі працювали так відповідально, як місто Коломияѕ А загалом весь процес — від монтажу до пуску — займе не більше року»,— прокоментував Володимир Сокирко.
Автор: Ігор ЛАЗОРИШИН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|