З 1 липня розпочнеться вступна кампанія до ВНЗ. Цього року, нагадаємо, абітурієнтів очікує новинка: документи можна подавати не особисто, а через інтернет, використовуючи систему “Єдине освітнє вікно”.
“Ми намагаємося допомогти навчальним закладам уникнути навантаження на роботу приймальних комісій, а абітурієнтам не їздити по кілька разів у різні міста, а з дому брати участь у конкурсі для вступу до ВНЗ”, - пояснила представник проекту Леся Куруц. Суть реєстрації онлайн проста: на сайті треба ввести номер і серію атестата, номер сертифікату про проходження тестування, після чого абітурієнтові привласнюється пін-код, і він бере участь у рейтинговому відборі ВНЗ. Якщо результати (бали) абітурієнта підходять ВНЗ, він рекомендує його до зарахування на перший курс. Проте абітурієнти користуватися новинкою поки що не квапляться.
Абітурієнти та їх батьки поки що не довіряють новій системі. Тому в приймальних комісіях готуються до великих черг у перші дні вступної кампанії (традиційна форма подачі також залишається в силі - ред.).
“До нашої приймальної комісії вже активно звертаються з питаннями про правила прийому. Лише 1% стосується системи електронного вступу. Всі інші питання про традиційної форми подачі документів - з чого я можу судити, що більшість абітурієнтів збираються прийти подавати документи особисто”, - розповів відповідальний секретар приймальної комісії Київського національного економічного університету (КНЕУ) Юрій Солодковський.
“Потрібно декілька років, щоб українці звикли до нової системи і сталі нею користуватися”, - підтверджує заступник директора департаменту вищої освіти МОНмолодьспорт Микола Фоменко. Він говорить, що навіть МОН у деяких випадках рекомендує ВНЗ просити абітурієнтів підвезти документ особисто. Йдеться про тих, кого стосуються права на пільгу.
“На жаль, практика показує, що у процесі вступу з’ясовується, що документи, які дають право на пільгу, не в порядку, заповнені неправильно. Ми хочемо, щоб таких збоїв не відбувалося і у пільговиків був час виправити документи”, - відзначив Фоменко. Але інших документів особисто заповнювати не потрібно, і ВНЗ, які на цьому наполягатимуть, обіцяють карати.
Неофіційно у ВНЗ говорять, що нова система їм не до душі. “Ми можемо недорахуватися студентів. Наведу приклад: абітурієнт вказав, що є пільговиком, медалістом. При подачі документів особисто з’ясується, що він збрехав. Право на вступ до нас він втрачає. А ті, хто був нижче по рейтингу, поки ми перевіряли документи вже подали оригінали в інший ВНЗ!” - пояснила член приймальної комісії одного зі столичних ВНЗ.
“А мені здається, що це дуже хороша ідея, я поступатиму по інтернету. Просто все нове відразу критикують”, - говорить абітурієнт Олексій Горенко.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|