Спадкоємець рідкісного вміння пов’язувати старовинні головні убори мешкає на Гуцульщині. Майбутній історик Богдан Петричук з села Бабин Косівського району має у своєму арсеналі десяток різноманітних способів вправлятися з переміткою.
Перемітки зазвичай колекціонують, а от про способи зав’язування майже ніхто не знає. Юнак перейняв цю майстерність від предків. Ось так, розповідає майстер, вкривали голову молодиці у Криворівні. А от у Яворові на Косівщині юні бездітні, але вже заміжні жінки прикрашали таку перемітку квітами. Натомість на Поліссі до неї додавали ще й шовкову хустку — аби підкреслити свій добробут.
Влітку намітку складали вдвоє. У такий спосіб вкривали голову жінки, які йшли вперше сушити сіно. Літнє пов’язування було обрядовим. До прикладу, ним користувались на традиційному Космацькому весіллі. Святковий спосіб вкривати голову на Гуцульщині — аналогічний, тільки без вінка, яким іноді вінчали голову нареченої поверх намітки. На майстер-класах історик ділиться з усіма охочими знаннями та вправністю. Бажаючих пізнати таємниці старовини багато, і не лише з України. На Великодні свята на Гуцульщині зазвичай ще прохолодно. Тож голову мешканки гір пов’язували на зимовий лад. Складену вчетверо намітку, скріплену червоними нитками, які слугують оберегом, намотували у вигляді шапки з численними вузликами. Тут все значно традиційніше, аніж на Заході. Надбання багатьох поколінь демонструють на прикладі весільного вбрання, яке досі дбайливо зберігають. І це чудово.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).