Пряма заборона реклами ліків в засобах масової інформації та підвищення штрафі за порушення фармацевтами ліцензійних умов. Такими бачать шляхи подолання проблеми підроблення лікарських препаратів в Україні прикарпатські чиновники, фармацевти, юристи та представники громадськості, які нещодавно взяли участь в круглому столі з даної проблематики.
Як повідомила начальник Державної інспекції з якості лікарських препаратів в Івано-Франківській області Надія Штур, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, доля неякісних ліків на фармацевтичному ринку України становить 1,2%, підроблених ліків – 0,01%. При цьому найбільше підробляються ліки, які входять до топ десятки найбільш рекламованих по телебаченню та в інших ЗМІ. «Цікаво, – стверджує пані Штур, що за статистикою найбільший рівень захворюваності в Україні становлять серцево-судинні захворювання, в той час як по телебаченню рекламуються переважно протигрипозні та протипростудні препарати».
Зі слів пані Штур ситуація з підробкою лікарських препаратів в Івано-Франківській області наразі не є критичною. Так, в минулому році на Прикарпатті було виявлено лише одну підроблену назву медпрепарату. Йдеться про широко розрекламований «Мезим» – ліки від шлунково-кишкових розладів на основі панкреатину. Чиновники пов’язують це з тим фактом, що в області не здійснюється розмитнення ліків.
Як стверджують учасники круглого столу, зазвичай дорогі імпортні препарати є некращими, а подекуди і значно гіршими за значно дешевші вітчизняні генерики, проте чимало споживачів схильні більше довіряти рекламі, ніж якості, що робить розрекламовані ліки ласим шматком для різного роду шахраїв і фальсифікаторів. Пряма заборона реклами медпрепаратів в ЗМІ, крім спеціалізованих видань, розрахованих на фахову медичну аудиторію, дозволила б значною мірою вирішити цю проблему або хоча б значно зменшити її масштаби.
Іншим проблемним питанням, на думку учасників круглого столу, є низькі розміри штрафів за порушення фармацевтичними закладами ліцензійних умов. Як стверджує юрист, депутат міської ради Володимир Чорноус, такі штрафи прив’язані сьогодні навіть не до мінімальної зарплатні, а до неоподаткованого мінімуму доходів громадян, тобто є кратними сумі в 17 гривень.
Зі слів Н.Штур на сьогоднішній день вже розробляються проекти відповідних нормативних актів, які передбачають посилення адміністративної та введення кримінальної відповідальність за реалізацію фальсифікованих та незареєстрованих медпрепаратів, а також таких, що забороняють рекламу ліків.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|