Ліки проти дитячої гіперактивності можуть бути смертельно небезпечними, проте в Україні й досі не вироблено механізмів щодо контролю їх застосування, кажуть експерти.
Як повідомляється, за найскромнішими підрахунками, в Україні гіперактивними є 10% дітей. Більшість із них трохи втихомирюються після року. Утім 4% внаслідок родових травм і ускладнень залишаються гіперактивними і далі.
Лише перша консультація дитячого психолога коштує від ста до п’ятисот гривень - а ходити до нього гіперактивній дитині треба щотижня. У той же час, лікарі зазначають, що гіперактивність – це не хвороба, а скоріш проміжний стан, який можна корегувати.
Зокрема, для дітей, що зависли між нормою і патологією поведінки, не повинно застосовуватись ніяких покарань, повинна мати місце чітка позиція батьків та робота з психологом. Ліки - тільки у виняткових випадках.
Українцям пропонують чисельні гомеопатичні препарати, які продаються без рецепту. Проте в експертному комітеті Мінздоров’я критикують подібну рекламу ліків, як шкідливу. За словами лікарів, через невизначеність методу лікування (одне пропонує лікар, інше - реклама, ще щось - провізор у аптеці) існує велика ймовірність нанести шкоду організму.
Серйозну гіперактивність, яку діагностують лише у 2% всіх дітей, лікують важкими препаратами, транквілізаторами і нейролептиками.
Найвідоміший препарат від гіперактивності - це метилфенідат, ще відомий як риталін, який за дією порівнюють з кокаїном.
У США, де широко розповсюджена медикаментозна боротьба з гиперактивністю, у 2006-му році тільки за офіційною статистикою від препаратів проти гіперактивності померла 51 дитина. Неофіційні джерела наводять учетверо більшу смертність.
В цьому ж 2006 році американський сенат змусив фармацевтів писати на упаковці попередження в чорній рамці: препарат може викликати потяг до самогубства та спалахи насильства. Вже через 3 місяці після появи цього напису продажі психостимуляторів скоротились на 20%.
Натомість, в Україні на психостимуляторах немає ніяких застережень.
Як зазначають експерти, ще кілька років тому гіперактивних дітей у нас лікували чим завгодно. Лад в психіатрії вдалося навести лише рік тому, коли міністерство охорони здоров’я ухвалило чіткі протоколи. Утім, серед затверджених препаратів все ж таки залишається метилфенідат.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|