Головний тренер збірної України з вільної боротьби Руслан Савлохов у своєму інтерв’ю розповів про індивідуальний підхід до Василя Федоришина, згадав про прикарпатського кандидата в збірну Тараса Лужного та повідав про зміни, які очікують збірну в новому спортивному році.
— Перш за все хотів би привітати, не тільки всіх спортсменів, але і всю країну з Новим роком! Бажаю Україні процвітання і тільки процвітання і що б усі громадяни нашої країни були здорові.
Минулий рік, у спортивному плані був не особливо вдалий. Можливо, десь ми заспокоїлися, переоцінили свої сили після Афін та Пекіна. Цей рік ліцензійний і в новому сезоні будуть великі зміни і в плані тренувальних зборів і в плані змагань. Зборів стане менше, кардинально зміниться підготовка. У минулому році ми добре відборолися на Кубку Світу і напевно варто було перед ЧЄ відпочити. У нас є кістяк, спортсмени, яких необхідно цілеспрямовано готувати до Чемпіонату Світу і відповідно до Олімпіади. Це в першу чергу Василь Федоришин, Андрій Стадник, Ібрагім Алдатов і Тарас Данько.
— Зазвичай для наших борців новий сезон стартував у Красноярську на турнірі Яригіна, потім Гран-Прі Медведя… Чи зазнає змін цьогорічна турнірна сітка?
— Я думаю, що провідні спортсмени вже не будуть розпорошувати свої сили на цих турнірах. Перед Олімпіадою ці змагання можуть виявитися для них зайвими. У лютому в Харкові пройде Чемпіонат країни, переможці поїдуть на Чемпіонат Європи. Другі номери будуть представляти Україну на Кубку Світу. На Чемпіонат світу цього року буде два відбіркових етапи - “Чорне море” в Одесі та Київський турнір.
— Київський міжнародний турнір присвячений видатним українським борцям в цьому році відбудеться влітку, а Чемпіонат України взимку…
— Дійсно у зв’язку з ремонтом Палацу спорту ми поміняли ці змагання місцями. Я не бачу залу, де ще можна провести такий прекрасний турнір. Можливо це навіть на краще. Традиційно турнір проходив у лютому і так виходило, що на ЧЄ у нас був більш жорсткий відбір, ніж на ЧС. Адже перед Європою завжди був і Красноярський турнір, і турнір Медведя і Кубок України… Якщо все вийде, екперимент пройде вдало і наш турнір впишеться в літній графік, то я буду першим голосувати, за те, що б перенести його на літо на постійній основі.
— Напевно перед Чемпіонатом Світу, багато хто захоче перевірити свої сили в Києві. Як ви вважаєте, це вплине на кількість учасників?
— Київський турнір пройде за 50 днів до ЧС. Впевнений, що готуючись до головного старту 2011 року, багато країн захочуть спробувати в якій вони спортивній формі. За моїми прогнозами влітку склад учасників буде значно сильніше, ніж зазвичай.
— Руслане Сослановичу, ви неоднаразово заявляли, що до борця такого рівня, як Василь Федоришин у збірній індивідуальний похід. Чи будуть “відбіркові” на ЧЄ та ЧС обов’язкові для кращого борця 2010 року?
— Я вважаю, що Василеві потрібно зібрати всі свої емоції, набратся сили, у нього дуже високі шанси на Олімпіаді і я б хотів, що б він підійшов до 2012 року в кращій формі. Це найважливіший момент для Федоришина і для мене, як для головного тренера збірної. Щодо чемпіонату країни, то питання участі Федоришина буде вирішувати тренерська рада. І якщо буде прийняте рішення звільнити його від цих змагань, то перед ЧЄ пройде обов’язкова контрольна прикидка з чемпіоном країни.
— У вересні в Туреччині на ЧС будуть розіграні олімпійські ліцензії. Які вагові категорії “провисають”, а в яких у нас жорстка конкуренція?
— Після ЧС буде ще три важливих турніри, один європейський і два світового рівня. Ліцензії у вільній боротьбі не іменні, а збірної, тому треба подумати в першу чергу про резерв. Різниця між цими турнірами три-чотири дні, тому і потрібно думати про другі номери, які могли б брати участь у цих змаганнях. У деяких категоріях є гідні спортсмени. Але проблемною залишається вага до 74 кг. Також складна ситуація в 96 кг, на жаль молодь не виправдовує надану їм довіру. І Олійник і Андрейцєв добре боряться всередині країни, а ось за її межами виглядають не дуже впевнено.
— У цьому році відбулися великі зміни у складі збірної. Розкажіть про новачків, хто вони?
— Додалося багато молоді, дуже багато нових облич. У категорії 55 кг — Ігор Хавалджі з Донецька, борець, який дуже відповідально ставиться до своїх обов’язків. Також тішить, що у вазі 66 кг, є хлопці готові підставити плече Стаднику. Підстрахувати нашого лідера здатні Семен Радулов, Ростислав Первачук. А ось у категорії до 60 кг, після Федоришина важко — Євген Хавелов, поки, що не дуже себе зарекомендував, але я сподіваюся до відбіркових етапів він буде у формі. У 74 кг, як я вже говорив питання відкрите. У 84 — у нас є Алдатов, Данько і Тарас Лужний, який нещодавно на студентському чемпіонаті світу приємно нас здивував, добре відборовся — зайняв друге місце. У важкій вазі я гадаю завоюють ліцензії наш ветеран Вадим Тасоєв і чемпіон світу серед юніорів Мурадін Кушхов.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|