Ось таких обвалів у Верховинському районі можна було б уникнути. Про масштабні тут зсуви ґрунтів ще у 2006 попереджали науковці університету нафти й газу. 4 прикарпатських вчених розробили систему довгострокового прогнозування зсувів.
Вона отримала міжнародне визнання та статус наукового відкриття. Однак, лише, зараз обласна влада, звернула увагу на унікальний винахід. На території Прикарпаття зареєстровано 790 зсувів загальною площею майже триста квадратних кілометрів. В Україні таких природних стихій більше 2-х тисяч. За два останні роки чимало їх зафіксовано у Чернівецькій, Закарпатській областях та в Криму.
Саме на ці регіони, каже Едуард Кузьменко нещодавно поступили замовлення щодо адаптації унікальної розробки на прогнозування зсувів. Цього тижня вперше з проханням навчити користуватися такою програмою звернулися Прикарпатські еменесники. Розробник технічної частини винаходу Олександр Журавель запевняє — вона під силу навіть користувачу-початківцю. Кілька рухів мишкою і на моніторі з’являється повна інформація про ймовірність та точний рік зсувів. Івано-франківські вчені детально дослідили майже сто зсувів на території гірських районів, які утворились після повеней, що прокотились територією області минулого і цього року, і визначили фактори, що їх спричиняють. Зараз фахівці нафти й газу досліджують грунти у Верховинському та Косівському районах. Аби з впевненістю знати, що спричинило потужні обвали. Вартість адаптації системи прогнозування зсувів для конкретної області — півмільйона гривень, для окремого району 100 тисяч. Науковці вже зараз прогнозують чергову активізацію зсувів на Прикарпатті. ЇЇ варто очікувати з 2018-до 2020 року.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).