«Американський гуцул». Так прозвали у Коломиї добровольця Корпусу миру США Шона Вільямса. Він один із понад 300 американських волонтерів, які зараз живуть і працюють у маленьких містечках та селах по всій Україні.
Шон вчителює у педагогічному коледжі в Коломиї. Сам родом з міста Цинциннаті, штат Огайо. Здобувши вдома дві вищі освіти – з лінґвістики і мистецвознавства – він вирішив продовжити кар’єру в Корпусі миру США. Записався добровольцем і поїхав на два роки служити в Україну. Тепер викладає майбутнім педагогам англійську. Для Коломиї носій іноземної мови – знахідка.
Студенти кажуть, оскільки Шон розмовляє на уроці лише англійською, їхня вимова набагато покращується. Шон також переконаний, що йому пощастило. Він має інтерес до українського фольклору і мріяв потрапити в Україну:
«Українцям важко зрозуміти, чому хтось може захотіти їхати в Україну і що таке волонтерство взагалі. Ми намагаємось пояснити це нашим студентам, організовуємо волонтерські проекти тут в англійському клубі, щоб показати, що це можливо – робити щось корисне для своєї громади, не отримуючи грошей чи нагород. Бо для волонтера винагорода – це досвід, який він набув, і приємне почуття від того, що допоміг людям. У моїй країні волонтерство – норма, до цього дітей привчають зі школи. А для українців це поки що дивина. Та й саме слово «волонтер», ще з радянських часів, має якийсь негативний підтекст».
У ліцеї в Коломиї давно звикли до викладачів з Америки. До Шона тут служило вже п’ятеро добровольців. Директор Коломийського педагогічного коледжу ім. Стефаника Валерій Ковтун каже, волонтери Корпусу миру – суттєва допомога для закладу:
«Я собі не уявляю, як би ми могли готувати фахівців до роботи вчителя англійської мови, не маючи волонтера Корпусу миру. Дурня вони у нас не валяють, вони працюють поруч з нашими викладачами».
Викладач з Огайо – місцева знаменитість, про якого пишуть в газетах. «Американський гуцул» – так прозвали його за те, що грає на цимбалах, носить вишиванку, розмовляє українською і навіть розмальовує писанки. Всього цього шанувальник фольклору, в якому нема й краплі української крові, навчився за час волонтерства в Україні. Як каже Шон, якби він не став волонтером і не приїхав в Україну, вдома в Америці заробив би більше грошей. Але того, що дізнався і навчився тут, не набув би ні за які гроші.
Корпус миру був заснований у 1961-му році американським президентом Джоном Кеннеді для зміцнення миру і дружби між народами. Сьогодні добровольці служать у понад 90 країнах. В Україні Корпус миру діє з 1992-го року, і нині загін волонтерів тут найбільший у світі.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).