Змінити ментальність прикарпатців в напрямку відмови від корупції та хабарництва поставив собі за мету уповноважений Кабінету Міністрів України з питань запобігання та протидії корупції в Івано-Франківській області Мирон Дмитрик.
З його слів, відповідно соціологічних опитувань, близько 70% українців у своєму житті давали або отримували хабарі і Прикарпаття в цій статистиці не є виключенням.
«Фактично зараз, - розповідає пан Дмитрик, - з молоком матері діти всмоктують поняття корупції». Йдеться про те,що навіть для того, щоб влаштувати дитину в дошкільний заклад чи до школи, не рідко треба дати комусь, як то кажуть, на лапу.
Ефективні методи протидії даному явищу антикорупційний чиновник вбачає у впровадженні в області європейської антикорупційної практики, яка передбачає максимальне залучення максимальне залучення громадських організацій до протидії корупційним проявам, популяризації через них антикорупційних настроїв у суспільстві. Зрештою, ця стежка є близькою пану Мирону, який, будучи юристом за фахом, п’ять років – з 2001 по 2006 роки очолював обласну організацію Комітету виборців України, а з 2006 року є головою громадського об’єднання «Бюро з прав людини». Результати не забарилися: вже сьогодні мають місце порушені кримінальні справи проти нечесних на руку чиновників, звільнення корупціонерів з займаних посад тощо. На даний час на розгляді в уповноваженого перебувають близько 20 звернень щодо неправомірних дій посадовців, 3-4 з яких однозначно будуть пре редані для вжиття кримінально- та адміністративноправових заходів до прокуратури та інших правоохоронних органів. При цьому, - відзначає уповноважений, - дуже часто люди не бажають звертатись до правоохоронних органів, відтак звернутись до антикорупційного цивільного чиновника їм легше.
Зі слів, М.Дмитрика, вагомою передумовою до корупції в майбутньому є порушення виборчого законодавства тими, хто лишень прагне дістатися владних крісел. «Сьогодні необхідно унеможливити, - зазначає він, - використання брудних грошей у виборчих фондах, використання бюджетних коштів для передвиборчої агітації, нерівність різних сил у правах, в тому числі і у питаннях доступу до засобів масової інформації».
Серед найбільших проблем, пов’язаних з порушенням виборчого законодавства, які вже сьогодні мають місце в області, уповноважений з питань протидії корупції виокремив такі: неякісний особовий склад виборчих комісій; непоодинокі випадки торгівлі місцями у виборчих списках партій; низький інтелектуальний рівень кандидатів: багато з них не вміють автобіографію, правильно заповнити декларацію; проведення агітації у невстановлений час та не з коштів виборчого фонду тощо.
Зважаючи на викладене, М.Дмитрик запровадив «гарячу лінію» щодо запобігання корупційним проявам та порушенням виборчого законодавства, яка діє за телефоном (0342) 55-21-97 з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 18.00 години.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|