Зйомки фільму за мотивами світового бестселера Торґні Ліндґрена «Джмелиний мед» незабаром розпочнуться на Верховинщині. «Для мене ця історія в іншому місці - нежива… Я її тільки в Карпатах бачу і тільки з гуцулами», - розповідає в інтерв’ю «ГК» режисер фільму Вікторія Трофименко.
Український кінематограф ніяк не підніметься з колін після славної ери 60-их. Але надія ні в митців, ні в кіноманів не вмирає. І от найближчим часом у Карпатах, а точніше, у Верховині і навколо розпочнуться зйомки нового фільму «Брати».
Сценарій стрічки написано за романом “Джмелиний мед” відомого шведського письменника Торґні Ліндґрена. Цей роман, перекладений 30 мовами, вважається класикою сучасної літератури.
«Брати» - це психологічна драма про двох немічних старих чоловіків, які всупереч важким недугам і бідам борються за життя. Та виявляється, усі їхні зусилля - лише заради того, аби пережити один одного. І от одного разу до них на хутір приїздить жінка…
Сценарист, продюсер і режисер фільму Вікторія Трофименко залучила до виробництва відомого шведського продюсера Тома Палмена. Знімати фільм буде один з найвідоміших у Європі операторів - українець Сергій Михальчук. Сама Вікторія донедавна знімала короткометражки, які представлялися на фестивалях у Греції, Ісландії, Великобританії, Росії й Україні.
- Вікторіє, чому ти для зйомок вибрала саме Карпати?
Карпати? Якщо чесно, це якось само собою прийшло… розуміння - що Карпати. В мене не було роздумів з приводу того “де”. Коли дочитала роман, зрозуміла - “моє”, екранізую в Карпатах. Це як ясновидіння. Знаєш - і все тут. Для мене ця історія в іншому місці - нежива… Я її тільки в Карпатах бачу і тільки з гуцулами. Мені один продюсер пропонував перенести зйомки в Росію, ну, щоб кошти дали. Я відмовилася. Це взагалі буде інша історія, і знімати її буду тоді не я. Він погодився, що це буде не те, на тому й розійшлися.
- Ти раніше була в Карпатах, знала, хто такі гуцули? Що тебе вразило в цьому етносі?
Якщо правду, то ні. До того, як вирішила знімати фільм, - ні. Потім почала шукати якихось туристів, слово за слово, а ті, з ким говорила, були в Верховині, так і спливла Верховина. Я зібралась і поїхала туди на три дні. Зупинилась у гуцулів, а вони розповіли, що Верховину раніше називали Жаб’є, і я збагнула, що то доля… Бо в книжці місце, де живе герой оповіді Гадар (у фільмі - Войтко), раніше називалось «висушене жаб’яче болото».
- Це перший твій великий проект. Страху нема?
Ні, нема, в мене немає часу і сили на страх. Просто ніколи й задуматись про страх чи щось подібне.
- Коли початок зйомок?
Як тільки долучимо кошти. Я вже планувала запуститись цим літом, найпізніше - восени. Але якось Бог не дає поки що, може, ще хтось в команду не дійшов, когось ще веде. Проект за цей час тільки набрав сили, як справжнє вино, але головне - не перетримати, щоб вино не перетворилось на оцет. Щойно отримаємо всі гроші, запустимо адміністративний і креативний відділи. Адміністративний буде займатися юридичними й організаційними питаннями, переговорами з агентами акторів і так далі, а креативний - готувати задум до реалізації. Будемо адаптувати діалоги на гуцульський діалект, проводити кастинг, готувати режисерський сценарій з розкадровкою, шукати локації. Збираємося з основним складом біля місяця провести в Карпатах, одночасно затверджувати локації, малювати розкадровку й обговорювати фільм…
- Знаю, ти планувала на головні ролі братів Женю Гудза із «Гоголь Борделло» і Петра Мамонова. Чому саме такий вибір? В Україні нема акторів для твого фільму?
Вони схожі за харизмою на Войтка. Їм не треба грати. Гра навіть заважатиме. Вони - зовні досить жорсткі, а всередині тонкі філософи, складні, глибокі. Таким я бачу Войтка, такими я бачу їх. Наш герой дуже непростий, непередбачуваний. Він - як яблуко, що зірване з дерева, пахне вітром і дощами… І вони справжні. На поверхні я таких людей тут не бачу, але будемо шукати… По регіональних театрах подивимось…
- Ти плануєш зняти так званий фестивальний фільм, про що і в презентації згадується. Чому? Адже арт-хаус - це некомерційна штука… І взагалі, де та межа між мистецтвом і комерцією для тебе?
Це, власне, треба виправити. Фільм - не зовсім арт-хаус, точніше, зовсім не арт-хаус. Це авторський продукт. Просто в англійській мові такого терміну, як авторське кіно, наче немає. Під артхаусну “гребінку” потрапляють і якісь мутні відеороботи з “блукаючим променем” в кадрі протягом 30 хвилин, і фільми Фон Тріера (які в нашому розумінні авторські), і т.д. Тобто якась незрозуміла градація. Тож «Брати» - це більше той самий «неформат». Це буде авторський фільм. Не комерційний, бо - психологічна драма, досить складний матеріал, для людей мислячих… А у нас же прийнято вважати, що більшості забракло розуму, вона не думає, от коли думати не треба, то це ніби й комерція - продамо, мовляв. А тільки якась доля психологізму - “неформат”, “прогруз”, некомерційно. Але я маю впевненість, що якісне кіно зараз користується попитом, і є на те статистика. Я впевнена, що “Братів” будуть дивитись. Комерційні фільми - це ті, що відбиваються грошима відразу, але це ілюзія. “Тіні забутих предків” досі дивляться, він досі приносить дохід, якісь роялті, я сподіваюсь, комусь. Фільми, що стають класикою, відбивають навіть більше з часом, просто це не так помітно.
Автор: Влад ТРЕБУНЯ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|