Нацбанк зацікавився банківськими комісіями і зобов’язав кредитні установи повідомити йому обсяги комісійних стягнень та їхню структуру. Регулятор говорить, що ці дані необхідні йому для вдосконалення банківського законодавства.
Експерти вважають, що Нацбанк хоче дізнатися реальні розміри комісійних платежів, посилити контроль за переведенням у готівку коштів і в майбутньому ввести граничні розміри комісій, пише “Комерсант-Україна” у матеріалі “НБУ увійшов до комісії”.
Нацбанк зобов’язав банки до 20 вересня надати йому інформацію про обсяги та структуру комісійних доходів. “З метою виконання функцій нагляду просимо надати інформацію про структуру та обсяги комісійних доходів, отриманих банком за станом на 1 вересня”, - говориться в телеграмі НБУ від 14 вересня. Комісійні доходи повинні бути розподілені за видами операцій, в залежності від фінансового інструмента. Наприклад, за операціями кредитування, з цінними паперами, на валютному ринку і ринку банківських металів. Необхідно також надати НБУ дані про комісійні доходи від позабалансових операцій і довірчого управління. Законодавством не обмежується розмір комісій, встановлюваних банками індивідуально.
У центробанку кажуть, що деталізувати інформацію про комісії необхідно в рамках інвентаризації валютного і кредитного ринків. “Це не єдиний документ, який розроблявся для гармонізації ринку та поліпшення банківського законодавства з використанням світового досвіду”, - заявив директор департаменту зовнішньоекономічних відносин НБУ Сергій Круглик. За даними НБУ, комісійні доходи банків на 1 липня склали 6950 мільйонів грн, на 1 серпня - 8,2 млрд грн.
Експерти вважають, що дані необхідні НБУ для виявлення сумнівних операцій. “Нацбанк хоче побачити, які банки більше заробляють на комісіях. Це стосується боротьби з відмиванням брудних грошей, наприклад, при переведенні в готівку коштів. Крім того, можна буде ранжувати банки, вивести питому вагу комісійних доходів і витрат, дізнатися, наскільки банки конкурентні”, - говорить голова правління банку “Хрещатик” Дмитро Гриджук. “Інформація про структуру комісійних доходів дає практично повну картину про специфіку роботи банку і його конкурентні переваги на ринку. Вона може бути використана як для вивчення тенденцій на ринку банківських послуг, так і для більш вузьких цілей - наприклад, для моніторингу сумнівних операцій окремих банків”, - говорить аналітик ІК BG Capital Віталій Ваврищук.
Серед іншого НБУ може скористатися отриманими даними, щоб дізнатися реальні розміри комісій банків. “Нацбанк шукає частину доходів, яка повинна амортизуватися. Можливо, він хоче побачити, з чого складаються комісії, щоб розрахувати реальну ставку за кредитами”, - вважає директор департаменту маркетингу роздрібного бізнесу “ВіЕйБі Банку” Антон Шаперенков. Після цього Нацбанк може взяти комісійні доходи банків під свій контроль. “НБУ хоче відслідковувати їх, щоб не було прихованих комісій, що впливають на ставки по кредитах і депозитах, - говорить голова правління “Індустріалбанку” Леонід Гребинський .- Можна обмежувати комісії, але такі заходи не приносять плодів, так як кожен банк знайде спосіб обійти обмеження регулятора”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|