Ці люди об’єднані не тільки любов’ю до друзів своїх менших - чотириколісних. Їх тримає разом спільна філософія. Бути в автородині означає «жити автомобільно». А таке життя багате на бонуси.
До спілки
Франківці гуртуються в основному за автомобільними ознаками. Більшість наявних в обласному центрі автоклубів «прив’язані» до бренду. І живляться активністю власників автомобілів певної марки. Як-от «Chery Club» - клуб власників Chery Amulet, Tiggo, Fora, QQ (Sweet). Або «Клуб любителів Chevrolet Lacetti», «Fiat Doblo Club», обласний осередок «Українського клубу Ваз-2101» (з центром у Калуші) чи Станіславський філіал BMW-клубу.
Найпотужнішим з-поміж місцевих «брендових» автоклубів є «Honda-Мафія» - частинка всеукраїнської «Honda-Сім’ї». Це вже громадський рух, з огляду на систему взаємодопомоги і регулярні соціальні акції. Простіше кажучи, клаббери та їхні друзі і послідовники можуть розраховувати на допомогу і підтримку колег. Від порад у ремонті авто до матеріальної допомоги, якщо сталася аварія.
Ще кілька франківських автоклубів свого часу постали, так би мовити, за інтересами. «Станіславський автоклуб» виріс зі спілки кількох прихильників тюнінгу. «Івано-Франківський автоклуб Race Factory» зібрав охочих займатися драгом і квестами. «Прикарпатський автоклуб» започаткували жінки-переможниці всеукраїнських змагань з автослалому. Відтак слалом залишається «фішкою» цього клубу.
Серед клубів, об’єднаних авторухом, найбільш активним і тому найцікавішим є «Прикарпатський автоклуб». Маючи офіційний статус місцевого осередку Автомобільної федерації України, а також обласної Федерації автоспорту, він єдиний має право проводити і контролювати змагання на території області. Власне завдяки цьому «Прикарпатський клуб» проводить не лише клубні змагання, але й приймає етапи чемпіонатів України з ралі та слалому.
Не тусівкою єдиною
Є кілька обставин, які перетворюють автовласників на клабберів. Передовсім, захоплення їздою. Це не хобі, а ціла філософія життя на колесах. Жити автомобільно означає не тільки зустрічатися, спілкуватися, розважатися - влаштовувати «покатушки», спільні мандрівки, автопікніки, експромт-змагання. Автожиття передбачає передовсім підтримку один одного.
Оперативна взаємодопомога - це сигнали SOS (дзвінки чи есемески), на які «злітаються» всі досяжні. Чи то аварія, чи поломка, чи будь-яка інша екстремальна ситуація. Це система організації послуг - від миття авто до капремонту двигуна. Тут дуже стає у пригоді допомога інших учасників клубу. Їх рекомендації - достатня гарантія якості. Хто знає, може вже через яких кілька років СТО та АЗС боротимуться за право використовувати фразу «рекомендовано автоклубом»?
Жити автомобільно означає також брати участь у міжклубних акціях, у заходах всеукраїнського масштабу і… рости. Старші й більш досвідчені у водінні колеги охоче діляться знаннями з молодими і «підтягують» їх. «Клуб - не автошкола, - зазначає президент «Прикарпатського автоклубу» Олександра Кодак. - Але укріпити свою вправність, досягти вищого рівня водійської майстерності можна тренуючись і змагаючись. Саме на змаганнях зустрічаєшся з сильнішими від себе. І маєш змогу запозичити стільки, скільки можеш узяти. Це стосується і розуміння машини, й опанування дороги». Плюс запал, адреналіновий драйв і «відчуття єдиної родини».
Чого бракує франківській автомафії?
Досягнення франківської сім’ї автоклабберів - влаштування в межах міста спільного простору, сприятливого для кожного його учасника. Бракує малого. Активності на форумах і поза ними. Ширшої інформаційної кампанії задля появи спонсорів. Створення системи дисконтів для учасників клубних заходів. Переведення неформального спілкування в ефективну роботу з автодилерами. Наприклад, як це зробив «Mitsubishi Lancer Club» у Росії.
Дискусія на сайті цього клубу у 2008 році спонукала його лідерів розпочати переговори з виробником про перегляд цін на запчастини. Перемогою клубу стало зниження цін на них у середньому на 33%. Пізніше компанія-представник бренду організувала для кількох представників клубу поїздку до Японії, де вони взяли участь у тест-драйві нового покоління Mitsubishi Lancer. А минулого року спеціально для «міцубішерів» влаштувала демонстрацію й апробацію новинок іще до їх офіційної прем’єри в країні.
Автор: Наталія КУШНІРЕНКО
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|