Школа мистецтв вихідного дня, що функціонує при молодіжній мистецькій фундації «Форумс» вже всьоме випустила своїх вихованців.
З нагоди цієї події в приміщенні Івано-Франківського культурно-мистецького центру «Є» нещодавно відкрилась виставка художніх робіт випускників школи. «Це вже четвертий рік ми випускаємо наших вихованців, - розповідає організатор школи, художник, голова ГО «Молодіжна мистецька фундація «Форумс» Микола Джичка, - На жаль, цей випуск є наймало чисельнішим, хоча за якістю і продуктивністю він мабуть є найкращим. Якщо раніше ми експериментували з теоретичними заняттями, то зараз кількість теоретичних годин ми скоротили, натомість виділивши більше часу на практичну працю».
На виставці присутні різні жанри мистецтва: живопис, графіка, роботи з кераміки, багато з яких запам’ятались своєю самобутністю і неординарністю вкладеної в неї ідеї. Зі слів М.Джички, вся виставка, а її експозиція нараховує кілька десятків робіт, була створена руками всього чотирьох учнів: Володимира Ікалюка, Олени Кірієнко, Катерини Микицей та Ірини Каспрук - за всього якихось три місяці навчання. «Як для аматорського живопису, – продовжує художник, - це досить непогано: якийсь є пошук. Тим більше в аматорстві нічого поганого не бачу, тму що композиційний пошук і колористичний іде від чистого серця». На думку М.Джички, у аматорського мистецтва є ряд переваг над професійним, оскільки професіонали працюють в своєму руслі і відносяться до мистецтва як до хліба насущного, в той час як аматори займаються в свій вільний час своїм улюбленим заняттям, а тому викладаються, як то кажуть, на всі сто.
Такої ж думки дотримується і викладачка школи художник Тетяна Павлик. «У кожної людини, - стверджує вона, - є свій внутрішній світ, який є по-своєму багатий, по-своєму цікавий, а тому кожна людина потребує самовираження» З її слів, це особливо актуальна, якщо у людини нетворча професія, бо творчі люди власне мають можливість висловитися на роботі, «Звичайна ж людина, - говорить пані Павлик, - нічим не бідніша від творчої людини, проте вона не може знайти тієї мови, якої могла б щось сказати іншим: світові, ближнім тощо. А це іноді мордує. Ми деколи не розуміємо, що з нами є. Дуже часто люди навіть впадають в депресію, тим більш до цього спонукає сама наша цивілізація.
Тому засновники та викладачі Школи мистецтв ставлять собі за мету насамперед допомогти людям знайти мову для самовираження і позбутися певних своїх комплексів комплексів. Не навчати малювати, оскільки за три місяці це не можливо, а відкрити заховані глибоко в душі, за товстою ширмою буденних проблем людські можливості. Адже кожна людина, - переховані художники, - народжується талановитою. Власне, нмає жодної дитини, яка б в дитинстві не малювала.
При цьому, - переконаний М.Джичка, - школа мистецтв - це ще й альтернативний вид дозвілля, який дозволяє відволікти людей від «обломовського» способу життя і витрачання вільного часу на шкідливі звички. «Можна піти на «стометрівку» пити пиво, - зазначає він, - а можна прийти до нас і малювати…»
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|