Символічно, що його будівництво розпочато 29 липня і приурочено до чергової річниці Володимирового Хрещення Руси-України. Нагадаємо, що українська Церква київської традиції була унікальним явищем у світовому християнстві, зберігаючи тривалий час єдність зі Сходом і Заходом. Власне з цього спільного духовного джерела беруть початки УГКЦ та УПЦ КП.
Зауважимо також, що церква Святого Пантелеймона постане на території онкодиспансеру — місця терпінь і випробувань, де фізично хворі люди чи не найбільше потребують духовної розради та опіки.
Благословили спільне спорудження нової церкви єпископи Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ — Миколай (Сімкайло) та Коломийської єпархії УПЦ (КП) — Іоан (Бойчук).
Прихильників поєднання українських християнських Церков київської традиції завжди було подостатком на різних рівнях церковної ієрархії, кліру й вірних. ідею українського екуменізму, тобто єднання між західною і східною християнськими традиціями, свого часу обстоювали як православні, так і греко-католицькі ієрархи — митрополити Іларіон (Іван Огієнко), Андрей Шептицький, Василь Липківський і Йосиф Сліпий. Сьогодні ця ідея як ніколи необхідна для національного й духовного об’єднання України. Коли поглянемо на духовну співпрацю УГКЦ й УПЦ КП на сучасному етапі, то прикарпатські владики кир Миколай (УГКЦ) і кир Іоан (УПЦ КП) в цьому плані доклали багато особистих старань, що може слугувати добрим прикладом для всієї країни. Як неодноразово відзначала «Галичина», владики іоан Бойчук і Миколай Сімкайло в Коломиї (фактично вперше в Україні) розпочали спільні відправи Хресної дороги, молебні, водосвяття, спільні чування біля плащаниці, підтримували різноманітні проекти й заходи. Звісно, що такі добрі братерські відносини між єпархіями реально працюють на поєднання християн, закладається добрий фундамент для духовної співпраці Церков для добра нашого народу і на прославу Божу. А реалії сьогодення самі підказують найкраще місце такої співпраці — поле соціального служіння християнської Церкви, адже соціальні доктрини кожної означеної конфесії ррунтуються передусім на визнанні й реалізації в суспільному житті цінностей, які несе Євангеліє — служіння ближньому, особливо немічним і хворим, тобто «найменшим світу цього».
Що кажуть владики з цього приводу? Владика Іоан зазначає: «З часу утворення нашої єпархії взаємини між владиками УГКЦ у Коломиї складаються справді по-дружньому. У нас є спільна мета — побудова єдиної Церкви в Україні. Через проведення спільних заходів єднаємо наших вірних в одну християнську родину. Ми з владикою Миколаєм закликаємо наших священиків до спільних богослужінь, заходів, які можемо разом відправляти і проводити для утвердження єдності між людьми».
А владика Миколай додає: «ідучи дорогою Христового вчення та спільного обряду, ми бачимо фундаментальні основи єдності між Церквами Володимирового Хрещення. Для свідчення цієї єдності та християнської любові необхідні дії, що засвідчують наші наміри виконати Божий заклик до згоди. Маю надію, що новий спільний храм стане благотворним реальним прикладом єднання нашого народу, де почергово будуть відправляти священики двох єпархій. У спільних молитвах будемо просити благословення для нашого народу і правдивої єдності Церкви в Україні».
Отож на відміну від РПЦ, яка хоч і вільно розвивається в Україні, але зовсім «не бачить» (а чому — відомо) титульних українських традиційних Церков як рівноправних собі у Христі навіть у сфері соціального служіння: в лікарнях, хоспісах, дитячих притулках та допомогових службах, бачимо, що Церкви київської традиції від фази декларативних заяв перейшли до реальних справ. А коли врахувати сучасну релігійну ситуацію, то виглядає, що такі спільні ініціативи на міжцерковному полі співпраці між УГКЦ й УПЦ КП заслуговують уваги та наслідування і можуть стати прообразом показової моделі для духовного міжконфесійного розвитку України.
Автор: Роман ІВАСІВ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|