Всі батьки хочуть, щоб їхні діти народжувались здоровими. Однак ВІЛ-позитивні матері, які вчасно не лікуються, ризикують передати своїм дітям вірус, що викликає СНІД.
Незважаючи на те, що цьому можна запобігти, щорічно 400 тисяч новонароджених отримують ВІЛ від своїх матерів. У боротьбі із цією проблемою ВООЗ видало нові рекомендації - всім ВІЛ-позитивним жінкам приймати антиретровірусні препарати. Ці ліки можуть завадити передачі вірусу під час вагітності, народження та годування груддю.
Радник із запобігання захворюванню на СНІД ООН Каруса Кірагу каже, що новонароджені мають пройти тест на ВІЛ у перші 6 тижнів життя.
«Якщо діти, у яких виявлено ВІЛ, не отримують лікування одразу ж, то у 50% випадків такі діти помирають у віці до 2-х років. Отож дуже і дуже важливим є перевірити цих дітей на ВІЛ, навіть якщо існує лише підозра, що їхні матері можуть бути ВІЛ-позитивними. Якщо ж аналіз підтверджує наявність вірусу, важливо одразу розпочати лікування».
Раніше вважалося, що матері з ВІЛом не повинні годувати дітей грудним молоком, бо можуть таким чином передати вірус. Однак зараз ВООЗ заявляє, що для тих матерів, які отримують лікування, таке годування є безпечним.
Пояснює представниця «Лікарів без кордонів» Ен Акессон:
«Так, вони повинні годувати груддю до 6-місячного віку, тому що в інакшому випадку дитина ризикує померти від інших хвороб, таких як діарея або інфекції легенів».
Випадки передачі ВІЛу від матері до дитини практично зникли у розвинених країнах. Однак у країнах Африки це все ще - актуальна проблема.
Каруса Кірагу говорить, що без вживання належних запобіжних заходів, у 45% випадків такі діти будуть інфіковані через матір. Серед причин, каже вона, - брак медичного обслуговування.
«Наприклад, якщо жінкам потрібна медична допомога до народження, вони часто не мають можливості її отримати. Якщо їм потрібне лікування, аби запобігти інфекції, вони про це можуть не знати і не звернутися по допомогу. А якщо і підуть, то можуть її не отримати. У результаті дитина народжується ВІЛ-інфікованою».
Експерти кажуть, що захист матерів та дітей від ВІЛ-СНІДу це - справа усієї родини. Аби діти народжувалися здоровими, кожен має знати свій ВІЛ-статус, практикувати безпечний секс, а у разі потреби, вчасно звертатися за лікуванням.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).