Літо! Пора грибів! Вони багаті на мінеральні солі (особливо фосфору та кальцію), містять в собі такі речовини, як білки, жири та вуглеводи. За вмістом вітамінів групи В вони не поступаються перед зерновими продуктами, вітаміну РР – більше, ніж у печінці. Містять екстрактивні речовини, які збільшують апетит і покращують травлення.
Це все можемо прочитати в енциклопедіях про їстівні гриби. Та от тільки не пише там про те, що вони засвоюються організмом значно гірше, ніж інші продукти. У них є важка для травлення клітковина – хітин. Тому при захворюванні печінки, жовчної протоки, запаленні нирок, шлунку, кишківника – їсти гриби забороняється. Не рекомендується багато споживати їх і здоровим людям. Також, на превеликий жаль, в жодній енциклопедії не пише, що гриби забороняється їсти дітям до 11 років, оскільки в них ще не має спеціальних ферментів, які можуть їх перетравити.
Збирання грибів справа надзвичайно цікава та захоплююча. Одначе збирати гриби може тільки той, хто добре розуміється в них. Це вкрай необхідно, бо отруйні гриби інколи бувають дуже схожі на їстівні. Крім цього є також умовно – їстівні гриби. Неуважне ставлення до них може не тільки призвести до харчового отруєння, а і закінчитися смертю людей. Найнебезпечніші для людини є отруйні гриби-двійники, які за зовнішніми ознаками подібні до їстівних.
«Цього року в Коломийському районі ще не було випадків отруєння грибами, оскільки ми розповсюдили попередження серед громадян ще в місяці червні. Дотримуйтесь елементарних правил при збиранні грибів, а також слідкуйте за правильним та тривалим приготуванням», - попереджає завідувач санітарно-гігієнічним відділенням Ковальчук Іван Михайлович.
Також за коментарями ми звернулися до завідувача гастро-ентерологічного відділення Коломийської ЦРЛ Лесі Степанівни Ковалишин: «Цього року до нас поступали хворі з підозрою на отруєння грибами. В ході додаткових досліджень, діагноз не підтвердився. В більшості випадків – це загострення хронічних гастро-ентерологічних захворювань, внаслідок неправильного приготування грибів.»
Отже, у випадку отруєння грибами, необхідно негайно викликати лікаря, а до його приходу штучно викликати блювоту. Залишки їжі та блювотні маси потрібно зберігати, щоб передати їх лікареві (для аналізу). Ні в якому разі не давати хворому спиртні напої, бо від них посилюється всмоктування грибної отрути з кишечника в кров.
Автор: Галина ОДОСІЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|