Кабінет Міністрів України розробить комплексну системну програму із захисту населення і територій від стихійного лиха. Про це на нараді з питань комплексного протипаводкового захисту території України заявив недавно Прем’єр-міністр Микола Азаров.
«Ми зібралися тут для того, щоб на системному державному рівні виробити підходи, розробити серйозну програму і щороку виконувати певний обсяг робіт. Щоб ми на центральному рівні, на місцевому рівні, на районному рівні контролювали здійснення всіх заходів і щомісяця доповідали Уряду, а Уряд - Президенту про те, що робиться для створення системи попередження, ліквідації і мінімізації таких ось катастрофічних явищ», - заявив Прем’єр-міністр, при цьому додавши, що комплексна програма повинна бути розроблена на період 5-7 років.
Керівник уряду підкреслив, що проблеми стихійного лиха, зокрема, повеней, не можна розглядати як локальні, оскільки підтопленню підпадають близько 27 відсотків території України, на якій проживає третина населення країни. А ефективну систему протидій надзвичайним ситуаціям технологічного і природного характеру досі не створено. При цьому Прем’єр-міністр підкреслив, що державою виділяються значні кошти на протипаводкові заходи, а керівники на місцях не завжди належно контролюють те, як освоюються дані кошти. «Держава виділяє величезні кошти на протипаводкові заходи, а з іншого боку центральні та місцеві органи влади закривають очі на варварське вирубування лісів, дерев, низьку якість гідротехнічних споруд, незаконний видобуток піщано-гравійної суміші, що призводить до непередбачуваного посилення течії на водних артеріях», - відзначив Микола Азаров.
Прем’єр-міністр поставив завдання перед головами обласних державних адміністрацій розібратися у цій ситуації і поінформувати уряд. «Я прошу голів адміністрацій із цього спеціального питання розібратися і дати Уряду інформацію, хто приймав рішення, коли приймав рішення і що треба зробити, щоб відмінити ці незаконні рішення. Суди? Значить, будемо судитися. Рішення місцевих органів влади? Значить, місцеві органи влади повинні відмінити ці рішення. Порядок у країні ми повинні навести», - підкреслив Глава Уряду.
Водночас Микола Азаров додав, що на ліквідацію наслідків повені у західних регіонах України в 2008 році було виділено величезний ресурс у розмірі 4,8 мільярда гривень. «У 2008 році було виділено 4,8 мільярда гривень. Куди пішли ці гроші - невідомо. Як говорять, вода змила всі сліди. І країна знову зіштовхнулася з невирішеними проблемами: дороги і мости не витримують натиску води; захисні споруди не рятують ні від води, ні від зсувів. І постраждале від повені житло відновлюється на старому місці», - підкреслив Прем’єр-міністр.
Глава Уряду нагадав, що під час його нещодавньої робочої поїздки до Чернівецької області, яка постраждала від повені, було виявлено надзвичайні корупційні дії чиновників на місцевому рівні. Він навів приклад, що згідно з проектно-кошторисною документацією, одна паля коштувала 3 мільйони гривень. «Якщо ми по 132 мільйони викидатимемо на кожен місточок, у нас бюджету не вистачить на всі ці мости», - підкреслив Прем’єр-міністр.
Джерело:
Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|