Українські програмісти стверджують, що можуть врятувати світ від комп’ютерних вірусів. Народжену в Україні ідею вдалося доопрацювати у Сполучених Штатах та розробити пристрій, як вважають його творці, здатний захистити будь-який комп’ютер чи мережу від будь-якого хакера. Презентація винаходу відбулася у Вашингтоні.
Щоб переконати скептиків, компанія «Ін Зіро системс» кинула виклик хакерам з усього світу і запропонувала спробувати зламати захищений ними комп’ютер.
Говорить виконавчий директор компанії «Ін Зіро системс» Луїс Г’юз: «Ми погодились відкривати всю електронну пошту, відкривати всі прикріплені документи і відвідувати всі веб-сайти, на які хакери нас запрошували. Наш співробітник працював 6 годин щодня і виконував усі інструкції хакерів».
Після двох тижнів і більше двох мільйонів атак ніхто не зміг пробити захист.
Віруси поборов невеличкий пристрій, який стоїть між комп’ютером та мережею. Він принципово відрізняється від інших антивірусних систем, каже криптограф Філ Зіммерманн, один з найвідоміших у світі експертів з шифрування інформації: «Більшість класичних антивірусних програм працюють за таким принципом. Вони заносять нові віруси у свої бази даних і вчаться їх розпізнавати. Це як оголошення «їх розшукує поліція». Коли якась програма намагається проникнути в комп’ютер, антивірус порівнює її з цими оголошеннями і вирішує, чи є ця програма шкідливою».
Антивірусні програми програють у війні з хакерами, оскільки завжди наздоганяють. Спочатку з’являються нові віруси, а вже потім, деколи через кілька місяців – антивірус вчиться їх розпізнавати. «Ін Зіро системс», на противагу, йде попереду кібер-злочинців: «Йому все одно як виглядає вірусна програма. Це як додатковий комп’ютер між вашим комп’ютером і мережею. Вірус нападає на нього і сам себе знищує. А ваш комп’ютер залишається у безпеці».
Чимало американців повірили у силу винаходу українців. До роботи створеної у США компанії долучилися колишні урядовці, керівники потужних корпорацій та навіть колишні армійський генерал та адмірал флоту США.
Не бракує і скептиків. Уважно, але дещо з недовірою за презентацією спостерігав віце-президент компанії Ґуґл Вінт Серф, якого називають батьком Інтернету: «Дозвольте мені для початку сказати, що ця ідея насправді не така і нова. Цікаві дослідження з цього приводу проводилися ще в 60-х роках».
На словам Серфа, новий винахід занадто громіздкий. Як, наприклад, таку коробку вставиш у тоненький Ай-фон? Втім Ґуґл сам нещодавно став жертвою атаки хакерів, тому «батько Інтернету» визнав, що краще уважно вивчити, що пропонує «Ін Зіро системс».
Говорить співзасновник компанії «Ін Зіро системс» Олександр Дубров: «Я Олександр Дубров. Я бізнесмен, в минулому вчений. З України».
Олександр Дубров, зізнається, що йому важко пояснити, чому їхній винахід працює. Найкращий спосіб – показати на практиці. Він каже:
«Уже 250 американських компаній, серед яких дуже великі, придбали цей пристрій для того, щоб протестувати його».
Серед зацікавлених і американський уряд, для якого кібер-безпека є одним з головних пріоритетів.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).