Випускники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника скаржаться на адміністрацію вишу: в деканатах погрожують не видати дипломи студентам, які не пред’являть довідки про працевлаштування, нехай навіть «липові».
Випускниця театрального факультету Наталія нарікає: «Секретарка в деканаті прямо сказала: не можете знайти роботу - приносьте палені довідки». Проте й “палені” довідки не так легко роздобути. “Підприємства не хочуть давати фальшиві довідки, бо бояться проблем із податковою, - каже студентка. - Хоча їх можна дістати через могорич і добрих знайомих”. Обурює студентів-бюджетників і те, що після закінчення ВНЗ вони не можуть стати на облік у центр зайнятості. Там їм відмовляють: за законодавством, університет повинен скерувати їх на роботу.
Практика вимагання довідок в обмін на диплом поширена в Україні повсюдно, Прикарпатський університет - не виняток. За законом “Про вищу освіту” студенти-бюджетники стаціонарної форми навчання повинні відпрацювати на державному підприємстві три роки. Тобто в такий спосіб віддати державі борг за безоплатне навчання. Для цього ВНЗ мав би скеровувати своїх випускників-бюджетників на роботу. А якщо студента запропонована робота не влаштовує, наприклад, місцем розташування чи заробітною платою, то він просто повертає гроші за навчання і самотужки шукає місце праці. Але…
Аби не завдавати клопоту ані собі, ні студентам, у вишах ще кілька років тому знайшли вихід - вимагати у випускників довідки про самостійне працевлаштування перед отриманням диплома. Звітність у вигляді довідок необхідна закладам для того, щоб Міністерство освіти і науки не зменшило обсяги державного замовлення, від якого залежить і фінансування з державного бюджету. Тому адміністрація університетів і відправляє випускників на самостійні пошуки роботи.
Цього року міністр освіти і науки України Дмитро Табачник спробував заборонити адміністрації ВНЗ вимагати від студентів довідки про працевлаштування. “Звертаємо увагу керівників вищих навчальних закладів на неприпустимість застосування заходів адміністративного тиску на випускників”, - йдеться в листі Табачника ректорам ВНЗ від 20 квітня 2010 року. Після цього народний депутат України Андрій Пінчук заявив: “Така незаконна практика неприпустима, і вона вже відійшла в минуле”.
Однак заяви залишилися на рівні декларацій. Студенти знову в пошуках «липових» папірців, які можна буде обміняти на диплом.
Проректор з навчальної роботи Прикарпатського університету Володимир Чобанюк робить вигляд, що нічого не знає про такі витівки на факультетах: “Ми на зборах студентам пояснили, що ніхто від них цих довідок не вимагає і жодних питань у них з цього приводу не було. А тих студентів, що вам щось говорять, присилайте до мене, і тоді я з ними буду розмовляти: чи вимагають в них, чи не вимагають”. От вам і вирішення проблеми. Проректор запевнив: “Ми не будемо їх ні видавати, ні переслідувати”. Однак уникнув відповіді на запитання, скільки студентів-бюджетників університет скеровує на роботу. Натомість нервово порадив журналісту «ГК» почитати положення про державні замовлення.
Цікаво, скільки ж положень довелося прочитати працівникам університету, щоб роками змушувати студентів приносити фальшиві документи?
Автор: Марія ГАВРИЛЮК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|