Невдовзі на Верховинщині зведуть другу малу гідроелектростанцію (одна вже працює в селі Грамотному). Її розмістять на Білому Черемоші в с. Білій Річці Гринявської сільської ради. Громада цього села вже дала згоду на розробку відповідного обррунтування, яке виконає київська фірма «Акванова»…
Нагадаємо, що у прийнятій 27 грудня 2008 року державній цільовій програмі комплексного протипаводкового захисту в басейнах річок Дністра, Пруту і Серету передбачено до 2025 року побудувати 75 протипаводкових споруд для регулювання стоку води під час повеней. Зокрема, в Івано-Франківській області має бути зведено 42 такі об’єкти, тобто більше половини із запланованих. і є сподівання, що такі споруди приборкуватимуть гірські річки в період їхнього максимального наповнення.
Наразі ми лише на початку здійснення такого грандіозного проекту. Та цікавий він і задумом звести чи не на кожній ланці протиповеневої мережі малі ГЕС, щоб не лише захиститися від стихії, а й спрямувати її величезну руйнівну силу в конструктивне річище, примусити служити людям. Власне, «Галичина» вже писала про те, що реалізацію такої ідеї особисто лобіює голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк. І можемо додати, що ці плани набувають зримих обрисів. Згідно з відповідним розпорядженням керівника області пріоритетним напрямом освоєння альтернативних та відновлювальних джерел енергії на Прикарпатті визнано інвестиційний проект ТОВ «Галичинаенергоінвест-Прут» «Комплексне спорудження гідроелектростанцій і об’єктів протипаводкового захисту в Івано-Франківській області». В ньому якраз запропоновано включити до складу запобіжних гідровузлів на норовливих річках енергетичну складову, щоби, стримуючи велику воду, виробляти водночас електрику.
За словами заступника гендиректора «Галичинаенергоінвест–Пруту» Михайла Сірка, в Міністерстві палива й енергетики позитивно сприйняли ідею. Адже можливості використання водної енергії рік у Карпатському регіоні досить великі. Тут випадає вдвоє–втроє більше опадів, ніж на Поліссі або в лісостеповій зоні, а рельєф, ррунти і геологічна будова сприяють формуванню «потрібного» стоку.
Гідроенергетика невеликої потужності в Карпатах може зростати дуже швидко, стверджують фахівці. Причому — з мінімальними витратами і без порушень чинного екологічного балансу в краї. За оптимальними розрахунками, на Івано–Франківщині впродовж 15 найближчих років можна збудувати щонайменше 60 гідроакумулюючих станцій і ГЕС загальною потужністю 1,6 млн. кіловат електроенергії.
Проблема лише в тім, щоби ця добра справа не вперлась, як вода в загату, у брак коштів. Адже для втілення в життя такої ідеї потрібна астрономічна сума. Попередня загальна вартість названого інвестпроекту сягає понад 3,6 млрд. євро. Остаточну ж суму необхідних інвестицій визначать уже під час проектування протипаводкових об’єктів.
Автор: Василь МОРОЗ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|