В Україні майже 25 млн людей мають збої в роботі серця. З них півмільйона — фібриляцію передсердь. Це найнебезпечніша форма аритмії.
26-річний Микола Мотрунич із Києва місяць тому кинув курити. Каже, серце не давало спокою.
— Якщо курив перед тим, як іти спати, то не міг заснути. Серце наче захльобується, нерівно б’ється, я постійно відчував його пульсацію. Бувало, йду по вулиці, й раптом здається, наче серце на кілька секунд зупинилося. Починаєш часто дихати і не можеш надихатися. Це страшне відчуття. Кілька разів у транспорті хапався за серце, люди питали, чи мені погано.
На обстеженні визначили діагноз — аритмія. Причиною назвали спадковість. Порадили перейти на здоровий спосіб життя.
— Дід помер від повторного інсульту, в тата теж хворе серце, скаче тиск.
Після того як Мотрунич кинув курити, серце турбує дедалі рідше. Він майже не вживає алкоголю, боїться, що аритмія спровокує інсульт чи інфаркт.
Кардіолог, доктор медицини Володимир Коваленко, 61 рік, каже, що майже 25% усіх інсультів розвиваються на тлі аритмії.
— Насамперед її провокує алкоголь, тютюнокуріння та ожиріння. Зайва вага збільшує рівень холестерину, призводить до гіпертонії й уражень судин. Іще один фактор — екологія. Українці, які живуть у чорнобильській зоні, хворіють на фібриляцію передсердь удвічі частіше. Ризик померти від аритмії зростає, якщо людина має такі супроводжувальні серцеві захворювання, як ішемія, гіпертонія, патологія клапанів, зміни серцевого м’яза, застійна серцева недостатність. Також якщо були інфаркти та інсульти.
Найвиразнішими симптомами аритмії є перебої в роботі серця, відчуття частих серцевих скорочень чи поштовхів у грудній клітці. Можуть бути запаморочення, непритомність, утруднене дихання, дискомфорт у грудях, слабкість та швидка втомлюваність.
— Основною проблемою українців є те, що вони не виявляють аритмії вчасно. Живуть із порушеннями ритму серця, не звертаючи на них уваги. Інколи їх просто не відчувають.
Цього року в Україні випустять нові ліки від аритмії, які мали б налаштовувати роботу серця. Назви препарату Коваленко не називає. Каже, його випробували уже понад 4,5 тис. людей. Препарат зменшує ризик смерті від серцево-судинних хвороб на 24%, а від аритмії — на 45%.
У США що три дні від аритмії раптово помирає стільки людей, скільки загинуло під час теракту у Всесвітньому торговельному центрі, — приблизно 3 тис.
Автор: Дмитро ЗЕЗЮЛІН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|