Галузь охорони здоров’я міста Івано-Франківська може врятувати лише термінове запровадження медичного страхування.
Медична галузь обласного центру Прикарпаття на сьогоднішній день перебуває у вкрай незадовільному стані, що позначається на розмірі зарплат медперсоналу, технічному стані медичних закладів і звісно ж на медичному обслуговуванні населення міста. Прокоментувати «Експресу» ситуацію, що склалася в галузі ми попросили голову постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Івано-Франківської міськради Володимира Стасюка.
- Пане Володимире, то що ж діється сьогодні в міській медицині?
- В минулому році Міністерство фінансів виділило місту на потреби медицини 55 мільйонів гривень. Проте сесія міської ради затвердила тоді бюджет медичної галузі на рівні 88 мільйонів гривень і це дозволило втриматись медикам на плаву. Цього року в Державний бюджет на охорону здоров’я закладено на 4,4 мільярди гривень, тобто приблизно в 1,5 рази більше коштів, ніж в минулому. На потреби нашого міста Мінфін виділив 112 мільйонів гривень, але міськвиконком на чолі з Івано-Франківським міським головою прийняли рішення закласти в бюджет лише 109 мільйонів, що в теперішніх умовах є недостатнім. Решта коштів пішло на фінансування чиновників.
- Який вихід вбачають депутати і ви особисто із ситуації, що склалася?
- Додаткове фінансування медичної галузі можна отримати через медичне страхування. В наших умовах це абсолютно реально. Я колись наводив такий приклад, що це так як Володимир Великий запровадив християнство: спочатку був невеличкий примус, але потім люди за Христа гинули на вогні. Тобто влада, яка реально має бюджетників, яка їм платить зарплату, яким може давати і премії, вона їх стимулює і каже: умовно 3% ви відраховуєте у лікарняну касу. Є наглядова рада цієї лікарняної каси. Це не приватні структури, але коли ви, умовно кажучи, стаєте хворі, ви отримуєте, скажімо, 2 тисячі гривень відшкодувань на отримання медичної допомоги. Кожна людина на такий крок піде, бо здоров’я важливіше. Ми страхуємо машини, інші речі, але забуваємо, що можна застрахувати здоров’я. І тепер за ті мізерні кошти, які потрапляють в лікарню, ми завжди зможемо надати невідкладну допомогу тим людям, які сьогодні не застраховані і не мають засобів купити медикаменти і вони не будуть просто помирати в лікарні.
- Що заважає сьогодні впровадженню страхової медицини? Можливо таке блокування комусь вигідно?
- Я не думаю, що комусь зараз вигідно, щоб люди помирали, щоб лікарні виглядали, як якісь богодєльні, просто є елементарне небажання щось робити для справи і для народу. На Житомирщині лікарняні каси існують вже друге десятиріччя. Горлівка сьогодні дає 17 % населення - членів лікарняних кас: 37 тисяч людей застраховані і відраховують по 3 % зарплати. Це можна перекрити однією премією і воно не відіб’ється на номінальній зарплаті цих людей. Ціна питання лікарняних кас в Україні становила 60 мільйонів гривень і ще 440 мільйонів – ціна питання добровільного медичного страхування. У нас – нуль.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|