Потенціал для зміцнення національної валюти збережеться до кінця 2010 року, стверджують учасники ринку.
Вони не виключають короткочасного порушення балансу між попитом і пропозицією валюти, проте, швидше за все, такі періоди триватимуть не більше однієї або двох тижнів. Нестабільність може бути викликана виведенням інвестицій з українського ринку портфельними інвесторами, які захочуть зафіксувати прибуток.
Нацбанк систематично прибігає до підвищення офіційного курсу національної валюти, починаючи з середини лютого поточного року. Саме тоді на валютному ринку змінився основный тренд, і гривня почала зміцнюватися. Розворот на міжбанку супроводжувався сильними коливаннями курсу (у тому числі офіційного) в лютому-березні 2010 року. Якщо 11 лютого курс знаходився на рівні 8,01 грн./$, то до 30 березня гривня подорожчала до 7,92 грн./$. На цьому рівні курс тримався стабільним до початку червня.
До середини лютого на міжбанківському ринку валюта була в дефіциті, і попит переважав над пропозицією. Офіційний курс в цей період був істотно нижчий за ринковий. У лютому, після завершення виборів президента України, тенденція змінилася: пропозиція іноземної валюти різко зросла, і відтоді на ринку спостерігається стійкий профіцит інвалюти. “В першу чергу зміна трендів була обумовлена політичною стабілізацією”,- вважає аналітик ИК BG Capital Віталій Ваврищук.
Упродовж останніх чотирьох місяців Нацбанку майже щодня доводиться викупляти надлишок валюти, тим самим утримуючи гривню від подальшого зміцнення. Це підтверджують і чиновники з Нацбанку. “Якби НБУ останнім часом не брав активну участь на валютному ринку, то курс гривні був би набагато вищий”,- сказав виконавчий директор НБУ з питань валютного регулювання і контролю Анатолій Балюк. Постійний викуп валюти з ринку, починаючи з лютого, дозволив Нацбанку збільшити золотовалютні резерви на $2 млрд., об’єм яких, за даними НБУ, на 1 червня цього року досяг $26,7 млрд.
Валюту на міжбанківському ринку продають декілька категорій продавців. Найбільш значна з них - це компанії-експортери, що реалізовують свою валютну виручку. “Експортери серйозно виграли завдяки росту цін на сировині в першому кварталі 2010 г”.,- відмітив Ваврищук.
Друга категорія продавців - комерційні банки, які отримали валюту від материнських структур на поповнення статутного капіталу. Третю групу складають компанії приватного сектора, яким вдалося притягнути боргові ресурси за кордоном на поповнення оборотного капіталу. Четверта, сама незначна категорія продавців валюти - портфельні інвестори, які заводять валюту в країну з метою купівлі цінних паперів, передусім державних облігацій внутрішньої позики.
Коли в травні Європу почала стрясати боргова криза, це викликало побоювання, що приплив валюти в Україну різко скоротиться. Але, судячи з цих НБУ, ситуація на українському валютному міжбанку змінилася трохи, і приплив валюти майже не зменшився. “Приплив боргового капіталу в корпоративний залишається досить високим”,- відмічає пан Ваврищук. Аналітик упевнений, що в найближчі декілька місяців не з’являться чинники, здатні змінити цей тренд.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|