ДАІ пропонує новий проект правил дорожнього руху. Текст змін державна автоінспекція вивісила на своєму офіційному сайті і запрошує громадськість до їх обговорення.
Президент громадської організації “Асоціація безпеки дорожнього руху” Михайло Берлін сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що правила, які давно не редагувалися, необхідно змінювати через “збільшення кількості автомобілів на українських дорогах, врахування рекомендацій запобігання ризиків на автошляхах від авторитетних міжнародних інституцій і багато інших”.
Пан Берлін каже, що у пропонованому кодексі не прописані нормативи стосовно 5- тифакторів ризику.
М. Берлін: Насамперед я хотів би зупинитися на тому, що є спеціальна доповідь Всесвітньої організації охорони здоров’я. У ній визначено п’ять факторів ризику. Це швидкість, алкоголь за кермом, обов’язкове використання ременів безпеки та дитячих крісел в автомобілях. Я уважно вивчав зміни, що пропонуються, однак не побачив жодних прописаних нормативів стосовно цих факторів ризику. Окрім того, у запропонованому проекті є також суперечливі моменти щодо обмежень швидкості та використання пасків безпеки.
Бі-Бі-Сі: У проекті є цікава новація, яка не виглядає однозначною. Інспектор ДАІ, згідно з новими правилами, матиме право штрафувати водія, якщо той перебуває за кермом в стані втомленості. Як ви до цього ставитеся?
М. Берлін: Це, звичайно, правильно. Якщо аналізувати дорожньо-транспортні пригоди, чимало з них стається саме з вини втомленого водія. Але ж є питання критеріїв. Як оцінити, втомилася людина, чи ні? Критерії мають бути чітко прописані. Вони повинні бути чітко зрозумілими і для водія, і для працівника ДАІ. Скажімо стосовно алкоголю у правилах чітко вказано, що вживання алкоголю за кермом неприпустиме. Якщо є якісь проміле у крові, все зрозуміло - водія слід покарати. А як визначити, що людина втомилася?
Загалом, безперечно, якщо людина втомилася, її треба зупиняти. Вочевидь, це передусім мало б стосуватися водіїв вантажного транспорту. Давно йде мова про те, що в автомобілях слід встановлювати тахометри – це прилади, які визначають, скільки водій перебуває за кермом. Оце критерій. Якщо водій повинен перебувати за кермом не більше восьми годин, тахометр це показує. Якщо норма перевищена, водій не має права їхати далі і його потрібно зупиняти, щоб уникнути імовірної ДТП.
Бі-Бі-Сі: У чому причина більшості ДТП в Україні?
М. Берлін: Переважно аварії на українських дорогах відбуваються через перевищення швидкості, стан алкогольного сп’яніння водіїв, відсутність у мотоциклістів та велосипедистів захисних шоломів.
Бі-Бі-Сі: Що саме, на вашу думку, варто прописати в нових правилах дорожнього руху в Україні, аби мінімізувати вплив цих факторів на кількість ДТП в країні?
М. Берлін: Передусім штрафи. Слід карати штрафами, і достатньо серйозними. За оцінками ЄС, якщо довести кількість людей, які на передніх сидіннях користуються пасками безпеки до 70%, а на задніх - до 40%, то смертність на українських дорогах зменшиться удвічі. Варто усього лишень змусити людей користуватися пасками безпеки. Ці норми, на мою думку, мають бути прописані дуже чітко і за їх дотриманням має бути жорстка система контролю і покарання.
З паном Берліном розмовляв Олександр БОНДАРЕНКО.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|