Голова Закарпатської облдержадміністрації Олександр Ледида закликає скасувати постанову Кабміну про заборону лісозаготівлі у букових лісах.
Мораторій на вирубку букового лісу у Карпатах був ухвалений Радою національної безпеки та оборони і запроваджений урядом після липневої повені 2008 року. Саме цей крок, як вважалося, мав покласти край першопричині повеней, що топили Закарпаття чи не щороку, але найдужче у 1998-му 2001-му та 2008-му роках.
Комісія з науковців та екологів, яка досліджувала причини руйнівних повеней, одним із головних чинників назвала вирубування лісів у Карпатах.
Запроваджений центральною владою мораторій мав бути безстроковим, поки карпатські ліси не вдасться відновити в достатній мірі.
Нині про відновленість лісу, за оцінками екологів, поки що не йдеться – для цього минуло занадто мало часу.
Губернатор Закарпаття Олександр Ледида мотивує свою позицію тим, що у кількох закарпатських лісгоспів – виключно букові ліси.
“Якщо зупинити господарювання у букових лісах, то за 5 місяців десятки тисяч людей залишаться без роботи”, – сказав він.
Губернатор назвав прийняту 2 роки тому постанову Кабміну необдуманою та політично вмотивованою.
“Не люди існують для лісу, а ліс для людей”, – зауважив тоді голова обладміністрації.
Однак зустрічні аргументи лунають з боку економістів, які пропонують дати на інших підприємствах роботу людям, зосередженим нині на вирубці лісу.
Наприклад, на підприємствах, які б виробляли з деревини товар. Це й значно вигідніше, ніж продавати ліс просто як сировину.
Адже сьогодні у Закарпатті діє лише одне велике меблеве підприємство з іноземними інвестиціями, здатне переробляти значні об’єми лісу.
Численні ж приватні цехи мають зовсім не ту потужність, яка здатна переробити вирубаний у Карпатах ліс, не вивозячи його за межі області.
Економістів підтримують екологи і природозахисні організації, які нагадують, що у роки, які передували мораторію, ліс рубався з порушенням правил – на легкодоступних схилах, вздовж русел річок та вздовж доріг для здешевлення його транспортування.
А саме це, за їхніми словами, призвело до стихійних лих та згаданого мораторію.
Політичні ж опоненти закидають губернатору, який очолює команду Януковича у краї, спроби у такий спосіб повернути у казну Партії регіонів частину грошей, витрачену на передвиборчу кампанію Президента.
Заступник директора Карпатського біосферного заповідника Микола Рибак і у дні прийняття заборони твердив, що суцільні вирубки в лісах Карпат фактично не припинялися.
Їх, за словами Рибака, здійснювали браконьєрськими способами, тож в області вже лунають припущення, що наміри закарпатського губернатора є лише спробою легалізувати процес, який, начебто і не зупинявся, а також збільшити його обсяги”.
Автор: Олександр ПОПОВИЧ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|