1-2 травня в селі Космач Косівського району проходив IV щорічний етнофестиваль “Великдень у Космачі”, в рамках якого відбувся VI з”їзд писанкарів. Перед офіційним відкриттям мистецького свята дівчата і юнаки в яскравому гуцульському вбранні поклали корзини квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку і могили загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.
Відкриваючи фестиваль, голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк тепло привітав космачан і гостей мистецького центру Гуцульщини “з нагоди величного дійства” - фестивалю “Великдень у Космачі”,
повідомляє прес-служба голови Івано-Франківської ОДА.
“Я хочу щиро подякувати в першу чергу космачанам за те, що вони не тільки вміють берегти славні традиції своїх дідів-прадідів, але й примножувати їх, - сказав голова ОДА. - Космач нині сміливо можна назвати великим центром продовження традицій українства, мистецтва та культури, слова, пісні і танцю, вишивки, писанкарства. Честь і слава вам за це! Щиро дякую вам за те, що ви такі є. Гарні люди і таке гарне село в прекрасному мальовничому краї не може залишитися поза увагою влади”, - запевнив Михайло Вишиванюк, і повідомив: “Разом з головою обласної ради Ігорем Олійником ми приїхали у Космач не з порожніми руками. Їдучи до вас, прийняли рішення, що, починаючи з 2011 року, будемо сприяти розвитку та розбудові вашого села, створенню відповідних баз та інфраструктури для відпочинку. Село Космач стане одним із перших населених пунктів Прикарпаття, яке увійде в програму реконструкції сіл і селищ краю”.
Цю звістку керівника виконавчої влади області численні учасники фестивального зібрання у Космачі сприйняли оплесками.
“Мені приємно, що фестиваль у Космачі став традиційним, - зазначив у своєму виступі голова облради Ігор Олійник. - Кожна держава ґрунтується на певних стовпах. Один із них - це народна творчість, традиції, мова, культура. Ви зберегли усе це на своїй землі. Між цими горами повинна бути свобода, і ви на цій землі повинні бути господарями. Це основне, це право людини. Тому я гордий, що стою тут і маю велику честь привітати вас від імені депутатів обласної ради, депутатського корпусу, які представляють обласну громаду. Цим фестивалем повинна гордитися держава, і всі ми. Хочу побажати процвітання фестивалю, а влада буде робити все, аби сюди з’їжджалися гості та зустрічалися земляки. Хочемо аби цей фестиваль приніс багато добра в наші серця та розуміння, що лише від нас залежить те, яким буде наше село, область, держава. Бажаю, аби у ваших домах було тепло та світло від усмішок, щоб ваші діти приносили вам радість, щоб ви співали, танцювали та веселилися”.
Щиро привітав своїх земляків і гостей рідного села народний депутат України Василь Чуднов. Уродженець Космача, він пишається тим, що саме на його малій батьківщині, у центрі Гуцульщини, традиційно проходить мистецький фестиваль, і що його проводить ініціативна місцева громада за підтримки обласної влади та місцевих меценатів.
Народний депутат-космачанин Василь Чуднов подякував голові ОДА Михайлу Вишиванюку за підтримку цьогорічного фестивалю, з особливою шаною назвав прізвища місцевих підприємців, які долучилися до організації проведення фестивалю у Космачі.
Також привітав учасників і гостей космацького фестивалю голова Косівської райдержадміністрації, депутат обласної ради Ярослав Шинкарук. Дякуючи “організованій космацькій громаді за прекрасну ініціативу і активність”, він побажав творчого довголіття цьому етнофестивалю і популярності не лише в межах України, а й за кордоном.
Благословили багатолюдне фестивальне дійство Владики: УГКЦ Микола Сімкайло і УПЦ КП Іван Бойчук.
На великій сцені в центрі села виступали національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю “Гуцулія” обласної філармонії, народний аматорський ансамбль пісні і танцю села Космач, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив села Великі Ключів Коломийського району, чимало місцевих фольклорних колективів й ансамблів з різних районів області, а також з Львіщини.
Довкола – жваво ярмаркували майстри народних ремесел, творці традиційної народної культури Гуцульщини, декоративно-прикладного мистецтва з різних куточків України; До послуг учасників фестивалю і гостей Космача була традиційна гуцульська кухня; проводилися майстер-класи з писанкарства та лялькарства; для молоді – дискотека у вишиванках, виступи українських гуртів тощо.
Водночас в актовій залі місцевої школи сільський голова Дмитро Пожоджук (журналіст за фахом ) проводив
VI з’їзд писанкарів, за участю багатьох майстрів–односельчан, а також відомих писанкарів-гостей краю.
Увечері біля місцевої річки Пістенька запалала традиційна фестивальна ватра.
У неділю, 2 травня, у Космачі тривав ярмарок народних ремесел, на фестивальній сцені виступали фольклорні колективи Косівського району та рок-гурт “Гуцули”.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|