друкувати


М.Вишиванюк: Космач сміливо можна назвати великим центром продовження традицій українства

Коломия ВЕБ Портал | Публіцистика та аналіз | 2010-05-05 12:53:39
1-2 травня в селі Космач Косівського району проходив IV щорічний етнофестиваль "Великдень у Космачі", в рамках якого відбувся VI з"їзд писанкарів. Перед офіційним відкриттям мистецького свята дівчата і юнаки в яскравому гуцульському вбранні поклали корзини квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку і могили загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.

Відкриваючи фестиваль, голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк тепло привітав космачан і гостей мистецького центру Гуцульщини "з нагоди величного дійства" - фестивалю "Великдень у Космачі", повідомляє прес-служба голови Івано-Франківської ОДА.

"Я хочу щиро подякувати в першу чергу космачанам за те, що вони не тільки вміють берегти славні традиції своїх дідів-прадідів, але й примножувати їх, - сказав голова ОДА. - Космач нині сміливо можна назвати великим центром продовження традицій українства, мистецтва та культури, слова, пісні і танцю, вишивки, писанкарства. Честь і слава вам за це! Щиро дякую вам за те, що ви такі є. Гарні люди і таке гарне село в прекрасному мальовничому краї не може залишитися поза увагою влади", - запевнив Михайло Вишиванюк, і повідомив: "Разом з головою обласної ради Ігорем Олійником ми приїхали у Космач не з порожніми руками. Їдучи до вас, прийняли рішення, що, починаючи з 2011 року, будемо сприяти розвитку та розбудові вашого села, створенню відповідних баз та інфраструктури для відпочинку. Село Космач стане одним із перших населених пунктів Прикарпаття, яке увійде в програму реконструкції сіл і селищ краю".

Цю звістку керівника виконавчої влади області численні учасники фестивального зібрання у Космачі сприйняли оплесками.

"Мені приємно, що фестиваль у Космачі став традиційним, - зазначив у своєму виступі голова облради Ігор Олійник. - Кожна держава ґрунтується на певних стовпах. Один із них - це народна творчість, традиції, мова, культура. Ви зберегли усе це на своїй землі. Між цими горами повинна бути свобода, і ви на цій землі повинні бути господарями. Це основне, це право людини. Тому я гордий, що стою тут і маю велику честь привітати вас від імені депутатів обласної ради, депутатського корпусу, які представляють обласну громаду. Цим фестивалем повинна гордитися держава, і всі ми. Хочу побажати процвітання фестивалю, а влада буде робити все, аби сюди з’їжджалися гості та зустрічалися земляки. Хочемо аби цей фестиваль приніс багато добра в наші серця та розуміння, що лише від нас залежить те, яким буде наше село, область, держава. Бажаю, аби у ваших домах було тепло та світло від усмішок, щоб ваші діти приносили вам радість, щоб ви співали, танцювали та веселилися".

Щиро привітав своїх земляків і гостей рідного села народний депутат України Василь Чуднов. Уродженець Космача, він пишається тим, що саме на його малій батьківщині, у центрі Гуцульщини, традиційно проходить мистецький фестиваль, і що його проводить ініціативна місцева громада за підтримки обласної влади та місцевих меценатів.

Народний депутат-космачанин Василь Чуднов подякував голові ОДА Михайлу Вишиванюку за підтримку цьогорічного фестивалю, з особливою шаною назвав прізвища місцевих підприємців, які долучилися до організації проведення фестивалю у Космачі.

Також привітав учасників і гостей космацького фестивалю голова Косівської райдержадміністрації, депутат обласної ради Ярослав Шинкарук. Дякуючи "організованій космацькій громаді за прекрасну ініціативу і активність", він побажав творчого довголіття цьому етнофестивалю і популярності не лише в межах України, а й за кордоном.

Благословили багатолюдне фестивальне дійство Владики: УГКЦ Микола Сімкайло і УПЦ КП Іван Бойчук.

На великій сцені в центрі села виступали національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю "Гуцулія" обласної філармонії, народний аматорський ансамбль пісні і танцю села Космач, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив села Великі Ключів Коломийського району, чимало місцевих фольклорних колективів й ансамблів з різних районів області, а також з Львіщини.

Довкола – жваво ярмаркували майстри народних ремесел, творці традиційної народної культури Гуцульщини, декоративно-прикладного мистецтва з різних куточків України; До послуг учасників фестивалю і гостей Космача була традиційна гуцульська кухня; проводилися майстер-класи з писанкарства та лялькарства; для молоді – дискотека у вишиванках, виступи українських гуртів тощо.

Водночас в актовій залі місцевої школи сільський голова Дмитро Пожоджук (журналіст за фахом ) проводив VI з'їзд писанкарів, за участю багатьох майстрів–односельчан, а також відомих писанкарів-гостей краю.

Увечері біля місцевої річки Пістенька запалала традиційна фестивальна ватра.

У неділю, 2 травня, у Космачі тривав ярмарок народних ремесел, на фестивальній сцені виступали фольклорні колективи Косівського району та рок-гурт "Гуцули".

Обговорити на форумі