Німецькі дослідники розвіяли міф про те, що через стрес та багато справ на роботі курці починають більше палити. Спостереження показали прямо протилежний ефект.
Група німецьких медиків і психологів з кількох різних наукових і медичних центрів представила результати спостережень за 197 курцями. Їхня робота була проведена в рамках великого дослідження, покликаного з’ясувати, які саме фактори на додаток до куріння підвищують у курців ризик серцево-судинних хвороб,
повідомляє ТСН.
Як показав статистичний аналіз результатів опитувань, стрес на робочому місці насправді дещо знижує ймовірність формування нікотинової залежності. Це, звичайно, не свідчить про його користь для здоров’я і навіть не вказує на те, що стрес краще або гірше за куріння: мова йде про те, що схильні до стресу працівники або менше палять, або не так сильно залежать від нікотину.
Під час дослідження медики зіставили два показники. Спочатку в усіх добровольці визначили рівень нікотинової залежності за допомогою спеціального тесту:
Як скоро після пробудження ви викурюєте першу сигарету?
- через годину і більше (0)
- через півгодини-годину (1)
- не менше, ніж через 5 хвилин, і не більше, ніж через півгодини (2)
- в найближчі п’ять хвилин (3)
Чи важко вам утриматися від куріння там, де це заборонено? (Тут і далі за відповідь “так” - один бал, за “ні” - нуль балів)
Від якої сигарети вам складніше всього відмовитися?
- від першої з ранку (1)
- від будь-якої іншої (0)
Скільки ви викурюєте на добу?
- менше 10 сигарет (0)
- 11-20 (1)
- 21-30 (2)
- 31 і більше (3)
Чи палите ви вранці більше, ніж вдень і ввечері?
Якщо ви захворіли і майже весь день змушені провести у ліжку - ви будете палити?
Результат 0-2 означає дуже низький рівень залежності. Позначка 5 відповідає середньому рівню.
Після того як учасники проходили наведений вище тест, їм пропонували ще один опитувальник, щоб визначити співвідношення між робочим навантаженням і винагородою. Так, пропонувалося оцінити окрім розміру зарплати такі пункти: Чи відповідає робота освіті? Чи отримують зусилля працівника адекватну оцінку в очах керівництва? Чи дотримано вимоги техніки безпеки, чи не було неприємних і несподіваних змін в організації праці?
З’ясувалося, що працівники, які зазнають на роботі стресу, палять набагато менше за тих, у кого в офісах все спокійно.
Найбільш очевидне, але не вичерпне пояснення результату полягає, на думку вчених, у неможливості відлучатися на перекури там, де занадто багато справ. Водночас, зазначили медики, ймовірно, що позначається і все більш популярна (у Німеччині) заборона на куріння в робочих приміщеннях. Там, де можна курити безпосередньо на робочому місці, ефект може бути і зворотний - це питання потрібно вивчати додатково.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|