Обіцянка президента Дмітрія Медвєдєва дозволити мовлення на території Російської федерації українським телеканалам виглядає як перспектива недалекого майбутнього. Який канал потрапить туди першим та для кого це телебачення?
Керівники російського “НТВ-плюс” заявили про згоду ретранслювати один із українських каналів. Те, про що керівники і власники українського телебачення ще кілька місяців тому могли тільки мріяти.
Після переговорів з президентом Януковичем на початку березня російський президент Дмітрій Мєдвєдєв дав доручення телевізійним чиновникам. І вже за кілька днів генеральний директор компанії “Газпром-медіа”, яка володіє супутниковим телеканалом “НТВ-плюс”, Ніколай Сєнкєвіч доповідав пану Мєдвєдєву, що вони можуть це зробити і за досить помірну плату для користувачів. Яких у “НТВ-плюс” два мільйони.
Хто збирається в Росію?
Звичайна ретрансляція українського каналу неможлива - насамперед через права на показ телевізійної продукції. Їх дія, як правило, обмежується лише територією України. Втім кілька каналів мають міжнародну версію. Як, приміром, “1+1”.
Олександр Ткаченко - генеральний директор групи “1+1”: “Ми достатньо давно працюємо над цим питанням. Але лише останнім часом почалися якісь зрушення в цьому напрямку.”
Пан Ткаченко розповідає, що зараз чекає на рішення “НТВ-плюс”. Він бачить дуже хороші перспективи для свого телеканалу в Росії. Насамперед, тому що там - найчисельніша українська діаспора: “Цей проект може бути привабливим з комерційної точки зору. Але протягом найближчого часу мова про це не йде. Мова йде про те, що ми розуміємо, що найбільша аудиторія, яка є за межами України, знаходиться саме на території Російської федерації. І тут не йдеться про частку чи рейтинг, а скоріше про можливість українським глядачам, передовсім, україномовним глядачам, бачити новини і канал з Батьківщини на території, де вони зараз живуть чи працюють.”
Також у російський інформаційний простір хоче потрапити один із найрейтинговіших українських каналів - “Інтер”. ПР-служба якого, за повідомленням, сподівається, що “завершення процесу ліцензування та підтримка з боку держави сприятиме розповсюдженню телеканалу.”
Як відбиратимуть канал в Україні
Втім остаточного рішення про те, яким буде українське телебачення в Росії, ще немає. Ганна Герман, заступник глави Адміністрації президента, вважає, що насамперед це має бути Перший національний. Але вирішать це згодом.
Ганна Герман: “Основні критерії - україномовність, виваженість. Щоб це не був якийсь заангажований канал, який переслідує якісь свої комерційні цілі чи виконує політичні замовлення. Це мусить бути збалансований україномовний канал. Я думаю, що це основна буде вимога. В крайньому разі, Україна була б зацікавлена, щоб саме такий канал бачили в Росії. Україномовний, збалансований, зважений, який дає об’єктивну неупереджену інформацію про нашу державу, про все, що тут діється.”
Діаспорі - про діаспору?
Але чи справді українцям в Росії потрібен україномовний телеканал? Віктор Гіржов, керівник інформаційно-аналітичного порталу українців Росії “УкрРосІнфо”, переконаний, що так.
Хоча він вважає, це має бути телеканал, який розповідає про життя української діаспори в Росії: “Проблеми освіти, культури… Події різні: круглі столи, конференції, ярмарки… Тобто, контенту у нас дуже багато. Цей канал був би дуже актуальний, цікавий, тому що він був би близький. А ці абстрактні загальнонаціональні канали - вони не зовсім актуальні все ж таки. Такого і в інтернеті всього багато.”
Проблема конкуренції
Російська влада пообіцяла забезпечити мовлення на території Росії телеканалів усіх держав СНД. І насамперед, українських, які, як сказав міністр закордонних справ федерації Сєргєй Лавров, є найбільш “затребуваними”.
Оглядач Віталій Портніков розповідає, що в його московській квартирі є канал із Татарстану і з Білорусі. Але потреби в тому, щоби там був український, він не бачить. Каже, що вся необхідна йому інформація є в інтернеті, а дивитися розважальні програми і кіно на українських телеканалах йому нецікаво.
Віталій Портніков: “Мені здається, що люди, які вважають серйозно, що українські телевізійні канали можуть конкурувати з російськими телевізійними каналами, як завжди, живуть в Україні як на острові, не усвідомлюючи, що українське телебачення - це телебачення 20-го століття, а російське телебачення, якщо говорити про його бізнес-складову, це телебачення століття 21-го. І це пов’язано не з політичною складовою мовлення, а насамперед з його розважальною складовою і з його кінематографічною складовою. Просто це такий факт.”
Автор: Олександр БОНДАРЕНКО, Бі-Бі-Сі
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|