Багато хто пам’ятає про гучне зіткненні двох супутників: російського “Космос-2251” та американського “Iridium-33” у лютому 2009 року. Зіткнувшись, вони вийшли з ладу, і поповнили ряди космічного сміття, кількість якого, за підрахунками вчених, вже досягло 5500 тонн. Подібне сміття, в основному складається з непрацюючих штучних супутників, становить серйозну загрозу для діючих літаючих апаратів.
Британські вчені з університету Суррея, спільно з компанією Surrey Satellite Technology, і за фінансової підтримки EADS Astrium, найбільшої європейської компанії, що спеціалізується в галузі космічної техніки, взялися за вирішення цієї проблеми. Створений ученими мінісупутник CubeSail вагою 3 кг і розміром 10 см x 10 см x 30 см обладнаний згорнутим вітрилом розміром 25 кв.м. CubeSail будуть встановлюватися супутниках та розгінних блоках, що запускаються в космос. Після того, як термін служби основного апарату закінчиться, CubeSail розправить свій парус, і виведе неробочий апарат з орбіти у верхні шари атмосфери Землі, де вони обидва безслідно згорять. Незважаючи на скромні розміри CubeSail, сонячне вітрило супутника CubeSail, зможе забезпечити силу, здатну “зіштовхнути” з орбіти космічне сміття будь-якого розміру, вся справа буде лише в часі, повідомляє Новости технологий.
Вже наприкінці наступного 2011 очікується запуск перших дослідних зразків супутників CubeSail. Планують, що апарат вийде на полярну орбіту висотою 700 кілометрів, де і розгорне своє вітрило. Якщо випробування пройдуть успішно, то такі прості недорогі пристрої можуть стати обов’язковим оснащенням нових супутників. Більш складні апарати такого типу могли б в майбутньому навіть стикуватися з старими неробочими супутниками, для подальшого їх знищення. У сукупності, такий підхід міг би частково вирішити проблему засмічення космосу.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).