Відоме прикарпатське курортне містечко Яремче одне з небагатьох населених пунктів України, яке отримало затверджений Генплан.
До генплану додано і опорний план та п’ять карт з висновками щодо прокладання комунікацій. Наразі цей документ називають ще й стратегією соціально-економічного розвитку містечка та прилеглих до нього курортних сіл.
“Зараз ми раді, що маємо такий документ, який упорядкує усі роботи, будівництво та унеможливить безгосподарне використання земель, – говорить “Експресу” депутат обласної ради від Яремчанщини, один з ініціаторів розробки новації Ігор Яківчук. – Ми не тільки показали всі межі містечка, як населеного пункту, а як адміністративно-територіальної одиниці. Отож раз і назавжди сказали, що власником землі є територіальна громада, а всі решту – користувачі”.
Наявність Генплану – це стратегія розвитку. Відтепер, якщо прийде інвестор і захоче тут господарювати, то йому можна виділити тільки ту землю, яка передбачена для забудови туристичних чи господарських об’єктів. Щоправда, тому, хто бажає працювати на території містечка, треба буде її відчужити та сплатити до бюджету гроші. Проте не можна відчужувати землю і споруджувати житло, де колись був, або зараз є санаторій.
Під час складання Генплану прикрапатці стикнулися із оцінками впливу на навколишнє середовище. Колись такого не передбачалося. “Наукова оцінка унеможливлює безгосподарне використання землі, – продовжує обласний обранець. – Ось ми хотіли збудувати чотири канатні дороги в Дорі поблизу Яремче, проте науковці сказали, що можливо спорудити тільки дві, бо не варто а нагромаджувати на одній території велику кількість людей, адже це може пошкодити іншим.
Окрім того, геологи вказали на ті ділянки, де не слід будувати готелі чи відпочинкові комплекси, бо земля тут сейсмологічно активна. Також продумано всі моменти, аби розвиток туристичної індустрії не шкодили громаді. Отож житлова зона знаходиться в нижній частині містечка, адміністративна – в центрі, а відпочинкові комплекси – трішки вище”.
Придатні для спорудження будинків та готелів місця яремчанці розширили за рахунок додання до меж міста частини земель де колись були пасовища. “Усе це зроблено за висновками науковців та без шкоди природи, – стверджує пан Яківчук. – Адже, було абсурдно те, що людина мала земельну ділянку неподалік пасовища і не могла там будуватися”. Наразі худобу, якої у Яремче не так багато, випасатимуть трішки вище. Також буде розвиток водопостачання та очисних споруд. Хоча і зараз у містечку вони є, проте швидкий розвиток туристичної індустрії спонукає до модернізації, розширення площі для реконструкції та добудови очисних споруд. Подібне передбачено і в навколишніх селах.
Автор: Галина ПЛУГАТОР
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|