Майже половину життя 49-річна Олена Любінська з Кіровоградщини пересувається на візку. Ноги почали боліти у 27 років, після народження другої дитини. Лікарі не могли знайти причину. Лише два роки тому Олені поставили діагноз — герпес.
— І де я тільки не лікувалася. В інститутах в Одесі, Києві, Москві, — розповідає. — Казали, ревматоїдний поліартрит, коксеоартроз, але чим допомогти, не знали. Лише збивали температуру. Робила всякі примочки, мазі. Навіть їздила до Кашпіровського. А два роки тому на пальцях ніг почали гнити нігті. Зробила аналіз крові. Знайшли герпес і цитомегаловірус. Ці віруси могли запустити розвиток поліартриту. Лікування не призначили, бо в мене недокрів’я, сильних ліків можу не перенести. У сина Ігоря, 22 роки, теж знайшли ці віруси. У нього часті алергії й висипання по обличчю та тілу. Постійно лікується від алергії.
— Віруси сприяють розвитку артритів. Недугу можуть спричинити також гепатит, інфекції носа та сечостатевої системи, — каже головний лікар Клініки сучасної ревматології Семен Тер-Вартаньян, 58 років.
Герпес у киянки Оксани, 31 рік, висипає майже щомісяця. Вірус уражає губи, ніс, очі.
— Мене заразив тато в дитинстві. Цілував у щоки, коли мав висипи на губах. А маленьких дітей можна лише в попу цілувати. Гормональні креми застосовувати не хочу, вони викликають звикання. Заспокоюю шкіру феністил-гелем, він без гормонів.
23-річна Ірина з Києва підхопила герпес, коли вибирала помаду в магазині.
— Була у “Л’Ореалі”. Щоби вгадати з кольором, там дають малюватися пробниками. Перепробувала їх із десяток. Після цього з губ тиждень не сходив герпес.
Із рота вірус може перейти на геніталії при оральних сексуальних контактах.
— Герпес передається через слину і генітальні виділення. І не лише тоді, коли у хворого є висипання. Навіть людина з чистою шкірою може бути носієм герпесу, — каже 34-річна Анна Косянчук, терапевт Київського військового госпіталю. — Недуга активізується, коли імунна система ослаблена. Профілактичних вакцин не існує, тому єдиний захист — зміцнення організму. Носіями вірусу є 70 відсотків людей. Але в більшості він наче спить. Поселяється у нервових вузликах, тому першим проявом хвороби є свербіж. Змажте цю ділянку кремом “Ацикловір” чи “Герпевір”. Препарати у таблетках вірус не вбивають, лише пригнічують.
Герпес визначають за допомогою аналізу крові з вени. Це коштує 60–100 грн. Найнебезпечніша недуга для вагітних. Через вірус дитина може мати вади розвитку.
Різновид герпесу — цитомегаловірус — небезпечний тим, що пришвидшує ріст ракових клітин.
— Цитомегаловірус уражає 50 відсотків людей до 35 років. Багато хто не знає, що є носіями цієї інфекції, оскільки її симптоми невиражені. Для здорових людей вірус не має загрози. Лише для тих, в кого ослаблений імунітет, — говорить лікар Чарльз Коббс, 46 років, із Каліфорнійського тихоокеанського медичного центру.
Автор: Валентина БУЗКОВА, Газета.ua
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|