Схоже на те, що в обласному центрі складається парадоксальна ситуація. Судіть самі: попри гостру фінансову кризу торік 95 ліцензованих туристичних підприємств Івано-Франківська надали місцевим жителям і гостям Прикарпаття послуг на 18,5 мільйона гривень та внесли до бюджету понад мільйон.
Проте якщо від вокзалу чи аеропорту пройтися містом й спробувати поглянути на нього очима саме туриста — літньої пари іноземців чи сім’ї, яка приїхала з Києва, Донецька чи Чернігова з наміром відпочити і набратися вражень, про які можна було б із захопленням ще декілька днів розповідати сусідам вдома та колегам на роботі, а ще — привезти з собою на згадку якийсь унікальний сувенір, то мусимо визнати, що наразі аж чимось вразити гостей в обласному центрі нічим. Можливо, хіба що такими разовими дійствами, як щорічні фестиваль ковалів та святкування дня міста.
Тому що суцільне скупчення банківських філій на пішохідній “сотці”, прилеглих до неї вулиць і навіть на Вічевому майдані та поблизу міської ратуші цікаві туристам хіба що в суто побутовому плані — коли потрібно зняти готівку з карточки або ж обміняти іноземну валюту на гривні. Так само навряд чи цікаво туристам їхати за сотні, а то й тисячі кілометрів до Івано-Франківська, щоб з’їсти стандартний набір страв у “Піці плюс”, “Двох гусях” або ж “Пузатій хаті”. Чи випити келих пива в палатці з торговою маркою “Оболонь” або “Чернігівське”. Бо точно такі ж заклади є і в їхніх містах. А ось автентики — того, що можна побачити, чим можна поласувати або ж що можна придбати на згадку лише в Івано-Франківську, у нас, на жаль, не так багато. Галерей зі справжніми гуцульським чи бойківським одягом і вжитковими речами, виробів різьбярів, мосяжників, гончарів немає. А також кухні з грибами і бринзою… По суті, на пальцях однієї руки можна перелічити підприємства, котрі працюють у галузі туристичного бізнесу з натхненням, справді творчо. Власне на гадку насамперед спадає “Оле-Тур”, туристична агенція фірми “Надія”, ЗАТ “Івано-Франківськтуризм”.
Втім, будемо об’єктивними: управління економічного та інтеграційного розвитку виконкому міськради ці проблеми усвідомлює й намагається якимось чином вплинути на ситуацію. З тим, щоб і сфера туристичних послуг розвивалася, і, відповідно, зростали надходження до бюджету. З його ініціативи у п’ятницю відбулася нарада з керівниками туристичних фірм. Заступник міського голови Ярослав Яцишин та начальник управління економічного й інтеграційного розвитку міськвиконкому Богдан Білик ознайомили присутніх з підсумками діяльності туристичних підприємств торік та визначили перспективи розвитку галузі в нинішньому році. А начальник управління туризму облдержадміністрації Наталія Гасяк презентувала присутнім керівникам турфірм три можливі напрями діяльності — участь у конкурсі на найкращі туристичні проекти, який оголосила облдержадміністрація, та у наступних туристичних виставках, а також можливості співпраці влади і підприємств галузі.
Дискусія, інколи навіть дуже гостра, що точилася впродовж більш ніж двох годин, засвідчила, що наразі в цій сфері нагромадилося чимало більш чи менш складних проблем, котрі потребують не однієї, підсумкової за рік, наради, а креативної роботи і міської влади, і туристичних підприємств, і спеціалізованих навчальних закладів, і засобів масової інформації. Лише фрагментарно назвемо найневідкладніші з них, на яких акцентували увагу учасники наради. Зокрема директор Українсько-канадського бізнес-центру Олександр Пасічник привернув увагу до того, що ресторани і кафе, котрі намагаються працювати з іноземними клієнтами, практикують видання меню англійською мовою, переклад якого доручають робити не носіям цієї мови. А отже, вони рясніють помилками, і це, безумовно, впливає на імідж їх закладів. А взагалі з огляду на перспективу проведення “Євро-2012” десяткам людей і у владі, і у бізнесі, і у правоохоронних органах та медицині, вже нині варто думати про вивчення англійської мови. Багато ідей, і насамперед про невідкладність реставрації палацу Потоцьких, вніс заступник голови громадської організації “Івано-Франківська туристично-краєзнавча спілка” Мирон Мицан, а також голова громадської організації “Івано-Франківська туристсько-краєзнавча спілка” Роман Красій. Останній, до речі, також намагаючись поглянути на наше місто очима гостя обласного центру, не без гіркоти привернув увагу до одного з чи не найяскравіших “туроб’єктів” — рясно обклеєних оголошеннями і навіть політичною рекламою бетонних електростовпів. Від аеропорту й аж до вокзалу.
Зростаюча фінансова вигода від туризму, сподіватимемося, все ж візьме верх. А отже, змусить шукати для Івано-Франківська власне туристичне обличчя не лише тих, хто безпосередньо відповідає за цей напрям роботи у міськвиконкомі, а й тих, хто приймає рішення, як розпорядитися міськими землями, що на них будувати, які преференції дати туристичним підприємствам. Бо коштовний сувенір — це все ж не річ першої необхідності. і виставляючи його на вітрині, а то й надворі поблизу салону, як це робить “Оле-Тур”, продавці ще не мають гарантії, що його хтось купить і вони отримають прибуток.
Автор: Микола ПЕТРИЧУК, Газета “Галичина”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|