На зимовому етапі першої всеукраїнської олімпіади школярів перемогу на естафетних лижних перегонах здобула команда лижників із села Пороги.
Свято зимового спорту відбувалося у містечку Косові, серед чудової природи та Карпатських гір. На змагання прибули представники дев’яти областей України. Конкуренція була великою, але юні порогівці з усім впоралися із честю вийшли переможцями.
Майстерність маленьких лижників, які часто не мають належного спортивного спорядження, костюмів, катаються на стареньких лижах, вже давно дивує навіть бувалих у бувальцях спортсменів. У селі відкрито відділення районної дитячо-юнацької спортивної школи. “Діти стають у нас на лижі рано, — розповідає, не приховуючи задоволення від виступу своїх вихованців, тренер-викладач команди чемпіонів Ніна Квич. — Простору та місця усім вистачає. За селом гори та ліс — катайся досхочу”.
Вдома тренування відбуваються на шкільному стадіоні та на трасах за селом. Там сама природа створила умови для лижних перегонів. Чотири рази в тиждень по три години діти, які мають спортивні задатки, бувають на лижні. Згодом їздять на навчально-тренувальні збори. Там вже навантаження значно більші, проте олімпійським надіям України не звикати. Перед відповідальними змаганнями — молитва та психологічне налаштування на перемогу. “Ви у мене найкращі! Все зможете і всіх переможете, — каже діткам Ніна Миронівна. — Усі чекають від вас медалей”.
Щоправда не всі батьки юних лижників розуміють своїх діток. Переживають за їхню безпеку та здоров’я. “Це цілком нормально, — продовжує пані Квич. — Але матусями й батьками обдарованих спортсменів ми також працюємо, розповідаючи, що їхні сини та доньки мають велике майбутнє. Вони добре загартовані і не підхоплять хворобу. Це, до речі, ще одна перевага наших лижників”. Коли немає снігу, чемпіони першої всеукраїнської олімпіади катаються на лижних ролерах. Прикріпляють колеса до лиж – і гайда до перемоги!
Виростаючи, порогівські лижники не забувають про спорт. Чимало хлопців і дівчат з підгірського села вступають до спортивних вузів, їздять на різного рівня змагання, згодом стають тренерами. Добрі спортивні результати показують юнаки і під час служби в армії. Постійні заняття спортом стають в пригоді і при виборі професії. Уже традицією стало те, що порогівські юнаки йдуть служити в міліцію. Зараз спокій і порядок у різних містах України охоронять колишні маленькі прикарпатські лижники. Наразі мешканці села сподіваються, що через кілька років вони зможуть похвалитися тим, що саме у них розпочинав спортивну кар’єру не один олімпійський чемпіон з лижних перегонів.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Пороги
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|