Дві з половиною тонни гуманітарної медичної допомоги з Польщі вартість 500 тисяч злотих (понад мільйон гривень) понад три місяці простоюють на складах галицької районної лікарні що на Прикарпатті.
Допомогу із сусідньої країни привезли у час, коли лютувала епідемія грипу. “Тоді кошти збирали майже у кожному, навіть найменшому, місті, ґмінах, повітах, по костелах та дієцезіях, закуповувати антивірусні препарати та передавали в Україну. Своїми заощадженнями ділилися окремі люди, – розповідає Малгожата Божек, мешканка міста Жешув, яка привезла в Галич ліки. – Особливо допомогли Галичу працівники фармацевтичної фабрики “Польфа”. Останні відмовилися від 13-ої зарплати та віддали гроші на закупівлю ліків. Свою частку внесла й жешувська дієцезія, місцевий “Карітас” та президент міста Сопот”.
Зібравши потрібні ліки, поляки вирушили в Україну. Не зупинили нікого бюрократичні митні перепони на кордоні. Довгі години чекання, нерозмитнені машини, нерви та втома шоферів і всіх учасників волонтерської команди. “На жаль, але таке трапляється часто, – продовжує пані Божек. – Часом вже опускаються руки, побачивши на кордоні в сотий раз таке. Але коли згадаєш, що цей вантаж чекають хворі діти, вагітні жінки, старші люди, то миттю забуваєш про втому”.
Але ще більше руки опускаються, коли через недосконале законодавство, байдужість митників і столичних чиновників ліки не потрапляють за призначенням, але й досі залежуються на складі. І лікарі, і керівники райдержадміністрації б’ються, як риби об лід, аби гуманітарна допомога була розмитнена. “Але зробити це не можемо, – каже заступник голови галицької райдержадміністрації Ірина Чернега, – адже частина ліків не зареєстрована і не сертифікована в Україні. Отже не може бути роздана в медзакладах. Хоча незареєстрованою є тільки перша їхня назва. На коробках у дужках написана і друга їхня номінація, яка дозволена для вживання в нашій країні”. Але, на жаль, маємо таке законодавство.
Чимало зробив для розмитнення ліків і головний лікар галицької райлікарні Мирон Матейко Чоловік розповідає, що звертався і до обласного управління охорони здоров’я, і до галузевого міністерства в столицю. Він відправив два пакети документів, які повинні допомогти розмитнити ліки. Та допоки відповіді немає. Також було направлено прохання до івано-франківських митників, аби ті дозволили ще місяць потримати польську допомогу на складі. “Нам потрібні ці антибіотики, – каже пан Матейко. – Вони б не тільки допомогли нашим пацієнтам, але наші медики ще й з іншими районами області ліками поділилися”.
На жаль, за час чиновницького крутійства частина ліків втратила термін придатності. Вони мають бути утилізовані. Наразі цілком ймовірно, що машини з гуманітарною допомогою відправлять назад до Польщі, хоча коштуватиме це недешево. Але й тут є проблема. За інформацією з Польщі, жешувська митниця не впустить машини з поверненими ліками, отож справа утилізації допомоги, яку так і не отримають хворі, залишається відкритою.
Автор: Галина ПЛУГАТОР
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|