У США виникла суперечка щодо рівноправного доступу до великих і малих вебсайтів.
Наразі Інтернет діє за принципом, коли всі потоки обслуговуються на рівних правах, незалежно від типу чи походження вебсайту.
Мережі, які постачають великі обсяги мультимедійної інформації до американських помешкань, опинилися під тиском і вимагають змін до правил, які лежать в основі функціонування Інтернету.
Провайдери Інтернету в США хочуть контролювати “дроти”, якими цифрові потоки потраплять до користувачів.
Замість того, аби передавати інформацію однаково, вони хочуть керувати потоками і потенційно брати з вебсайтів плату в обмін на те, аби потоки до них були пріоритетними і за гарантію, що користувачі на їхній вебсайт потраплять.
Деякі провідні Інтернет-компанії, такі як Ґуґл, Амазон, eBay та Скайп, які входять до, так званої, Відкритої Інтернет-коаліції, висловилися проти такої ідеї.
Вони твердять, що менші компанії повинні мати рівноправний доступ до Інтернету і хочуть, аби платформа залишалася швидкою, відкритою і доступною для всіх.
Вони також не хочуть, аби Інтернет-провайдери контролювали доступ користувачів до їхніх сайтів.
Один з представників компанії Скайп у США Кріс Лібертелі, каже, що його компанія досягла успіху саме завдяки політики відкритості Інтернету.
“У 2003 році засновники Скайпу винайшли програмне забезпечення в підвальному барі в Лондоні. Вони виставили програму в Інтернет і вона розійшлася планетою, і впродовж кількох місяців мільйони людей почали безкоштовно дзвонити через Скайп,” - сказав Кріс Лібертелі.
Обама - за нейтральність
Президент США Обама, відповідаючи на запитання користувачів YouTube, сказав, що він також підтримує “нейтральність Інтернету.”
“Ми не хочемо, аби виникла низка воріт, які б перешкодили комусь, хто не має багато грошей, але має гарну ідею, започаткувати наступний YouTube чи Google в Інтернеті”, - сказав Барак Обама.
Такої ж думки дотримується і голова Федеральної комісії засобів зв’язку США. Ця комісія, однак, повинна дослухатися до обох сторін суперечки.
А такі американські провайдери як Comcast, Time Warner та Verizon - рішуче проти Інтернет-нейтральності.
Але попередні спроби різної цінової політики на доступ до Інтернету у США досі не були популярними.
Прихильники нейтральності розуміють, що деякі користувачі можуть захотіти отримати за додаткові гроші швидші послуги компаній, які надають ігри.
Але вони не згодні, аби Інтернет-провайдери брали більше грошей з компаній, які постачають ігри, за швидше їх поширення.
Політичні дебати тривають в коридорах влади, але їхній результат вплине на кожне американське помешкання, в якому є Інтернет.
Джерело: Бі-Бі-Сі
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|