Пристрасті навколо єдиного в області цукропереробного комплексу не вщухають. Задля відновлення виробництва з ініціативи керівників Городенківського району Василя Ємчука та Богдана Кобилянського проведено розширену нараду з участю керівників відповідних управлінь і відділів, силових структур, контрольних органів, сільськогосподарських підприємств, колишніх працівників заводу, громадськості, а також представників нових власників колишньої цукроварні. Нагадаємо, що такими вони стали, викупивши в АКБ “Форум” потужності підприємства.
Власне навколо цього продажу й розгорілися пристрасті, адже стало відомо, що на завод приїхали представники ЗАТ “АЛ МЕТАЛ” — фірми, з якою пов’язують операції з продажу металу на брухт. Щоправда, перші камені полетіли в город ПП “Троянські гіпси”. Страйковий комітет колишніх працівників цукрозаводу у своєму зверненні до районної влади висловлював невдоволення з приводу того, що на території бурякопункту, яку викупило це підприємство, передбачається будівництво переробного підприємства. “Троянські гіпси” своєю назвою зобов’язані урочищу “Трояни” на Тлумаччині, де на родовищі гіпсу здійснюється промислова розробка. ПП “Троянські гіпси” є дочірнім підприємством французької міжнародної компанії “Сен Гобен”, європейського лідера з виробництва будівельних матеріалів, у тому числі — на основі гіпсу. На Тлумаччині підприємство завоювало чудову репутацію, виступає спонсором багатьох місцевих заходів та добрих ініціатив. З ним пов’язують також поліпшення інвестиційного клімату району.
Цікаво, що кілька років тому, в 2002—2003 рр., у Городенківському районі такі ж надії пов’язували з будівництвом заводу з виробництва гіпсових сумішей на базі родовища “Печери” на території Глушківської сільської ради. Жодних претензій щодо впливу на довкілля ні місцева громада, ні екологи не мали. Навпаки, в селі очікували створення робочих місць та вагомих надходжень до куцого бюджету сільської ради. Та підприємцям не вдалося виготовити ліцензії на розробку родовища, й про перспективу будівництва потихеньку забули.
Що ж до ПП “Троянські гіпси”, то фірма справно сплачує вже орендну плату за землю до міської скарбниці на відміну від сумнозвісного ТКФ ТзОВ “Аверс-93”, а це немало — 40 тисяч гривень щорічно на нинішній день та близько 170 тисяч — в недалекій перспективі. Більше того, керівництво підприємства ще 12 січня, тобто задовго до відомих пікетувань, скерувало листа на ім’я міського голови Степана Яворського, в якому, зокрема, йдеться про те, що, “враховуючи прагнення місцевої влади та громадськості щодо відродження багатолітніх традицій вирощування цукрових буряків на теренах району та відновлення цукрової промисловості, ПП “Троянські гіпси” готове, в разі запуску цукрового заводу, сприяти нормальному його функціонуванню, а саме: наданням площ для тимчасового складування цукросировини на основі безкоштовного їх використання, а депутати Городенківської міської ради та представники громадськості міста можуть отримати будь-яку інформацію щодо використання територій. Хочемо тісно співпрацювати з органами місцевого самоврядування, а також розглянути можливість спільного використання інфраструктури і засобів комунікації для нормального функціонування цукрового заводу”.
Очевидно, саме з цих причин жодних претензій до представників цього підприємства на згадуваній на початку нараді не було. Натомість дісталося виконавчому директорові та експерту ще одного власника комплексу проданої цукроварні — ЗАТ “АЛ МЕТАЛ”. Адже фірма однозначно займатиметься різанням частини виробничих потужностей. Тож, якщо не зупинити бодай на короткий час цей процес, про завод невдовзі можна буде говорити лише в минулому часіѕ Хоча представники названої фірми озвучили плани нових власників створити на базі цукрозаводу підприємство з переробки яловичини і тепличне господарство, створені робочі місця не компенсують втрати. До того ж, чимало питань виникає щодо функціонування очисних споруд цукроварні, так званих відстійників — низки ставків, які тепер також дістали нового власника в особі ЗАТ “АЛ МЕТАЛ”. Звинувачення, однак, більше стосувалися колишніх раздів і мали би адресуватися керівництву нині неіснуючої фірми ВКФ ТзОВ “Аверс-93”, адже саме завдяки їй завод став заручником банку.
Однак на зібранні йшлося про можливість відновлення виробництва, відповідне звернення від імені районної, міської влади та громадськості вже скеровано ЗАТ “АЛ МЕТАЛ”. Хоч надія на розуміння та болі громадськості краю примарна, все ж є сподівання, що фірма, яка має серйозні наміри успішно працювати на теренах району, прислухається до думки органів місцевого самоврядування та людей. Тим часом на 15 лютого знову заплановано місцевий “майдан” на центральній площі Городенки. Якщо мітинг допоможе розв’язати конкретну економічну проблему, це вважатиметься дивом.
Автор: Людмила СТРАЖНИК, Газета “Галичина”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|