“Здійснення державних закупівель у ручному режимі в 2009 році призвело до того, що з 200 мільярдів гривень – майже 40 мільярдів осядуть у кишенях посередників. Тому приймати закон “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” потрібно якнайшвидше. Але той варіант, який винесений на розгляд Верховної Ради, потребує серйозного доопрацювання”. Так прокоментував член Президії Єдиного Центру, народний депутат Василь Петьовка винесення на друге читання законопроекту про державні закупівлі.
Політик наголосив, що не можна віддавати сферу державних закупівель під контроль посередників. “Не витримує критики положення законопроекту щодо створення так званого “незалежного органу оскарження” - комісії при Міністерстві економіки. Фактично, пропонується створити ще одну версію Тендерної палати. Проти такого варіанту здійснення закупівель виступають спеціалісти не лише Головного юридичного управління ВРУ, а й фахівці міжнародних фінансових установ та представники українських експертних організацій”,
повідомляє прес-служба Єдиного Центру.
Проблематичним, на думку В.Петьовки, є й те, що оскаржувати правочинність тендерної процедури можна буде не лише у суді, а й безпосередньо у названій комісії. “Тобто ми можемо мати ситуацію, коли важливу для економіки чи соціальної сфери закупівлю буде просто заблоковано через появу двох взаємовиключних рішень – суду та комісії. Що таке незначне зволікання, наприклад, у купівлі медичного обладнання пояснювати не треба. Часто лікарські заклади роками чекають фактично купленого обладнання через судові спори учасників тендерів”, - вважає народний депутат.
Представник Єдиного Центру вважає, що у парламенту є достатньо часу, щоб доопрацювати проект і запобігти створенню нових варіантів “тендерної мафії”. “Потрібно чітко зрозуміти, що в наших умовах різні “громадські ради” чи “комісії” завжди перетворюються на прикриття для посередників, і це обходиться державі у десятки мільярдів гривень збитків. Натомість, чіткий контроль держави над сферою закупівель, функції якого може виконати чи відповідне відділення Міністерства економіки чи Рахункової палати, дасть змогу використовувати цю сферу як серйозний елемент стимулювання економіки. Саме за допомогою державних замовлень у розвинутий країнах вдалося оживити такі важливі сектори, як будівництво та автомобільну промисловість”, - вважає В.Петьовка.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|