Вперше за останні роки в Україні фіксують зниження смертності від раку. Про це у Всесвітній день боротьби з раком, який відзначають 4 лютого, заявив головний онколог країни Ігор Щепотін.
Він також поставив під сумнів статистику Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з якою Україна – на другому місці в Європі за кількістю смертей від раку.
Майже половину хворих на рак в Україні виліковують – заявив Ігор Щепотін.
Попри невтішні оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я, він запевняє, що ситуація не є аж на стільки поганою. Поряд з цим він визнає, боротьба з раком в Україні є недостатньо ефективною.
Головне, на думку Ігоря Щепотіна, зараз змінити хибний імідж раку, як невиліковної хвороби. Він запевняє, що рак – це не вирок, ця недуга ефективно лікується.
Але водночас самі медики говорять про катастрофічно мале фінансування боротьби проти раку. За словами головного онколога Києва Геннадія Олійніченка, держава забезпечує потребу в ліках та обладнанні лише на десяту частину.
Як наслідок, розповідає Ігор Щепотін із Національного інституту раку, за гроші з бюджету можна лікувати лише одного з п’яти хворих.
“Ми маємо ліки на складах і лікуємо до того часу, поки вони є. Коли вони закінчуються, ми кажемо – sorry, це слово для Бі-Бі-Сі зрозуміле, не буду перекладати – ліків нема. Прошу іти в аптеку і купувати.”
Минулого раку на боротьбу з раком уряд виділив майже 150 мільйонів гривень, цього року очікують подвоєння суми. Але, на переконання голови ради спілки захисту прав пацієнтів Валентини Очеретенко, справи не покращаться, поки парламент не ухвалить загальнодержавну програму з цього приводу:
“От коли приймуть закон, то ми будемо сподіватися на те, що держава таки вважає рак серйозною проблемою.”
Втім, президент фонду допомоги онкохворим дітям “Краб” Лариса Лавренюк, це питання дедалі більше вирішують без участі держави: “Фінансування жахливе, забезпечення обладнанням жахливе – саме з боку держави. Тобто в цьому плані нічого не змінилося. Це здобуток, по-перше, власне кожного. А по-друге, люди відгукуються. Працюють благодійні фонди, організації. Люди стали більш небайдужими.”
За офіційною статистикою, від раку в Україні щороку вмирає 90 тисяч хворих із понад 800 тисяч зареєстрованих. За прогнозами, до 2020 року недуга вражатиме вже по 200 тисяч українців щороку. Найгірша ситуація – у східних регіонах, де розвинена промисловість, найкраща – у західних.
Автор: Роман Лебедь, Бі-Бі-Сі
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|