Різдво і Новий рік – найбарвистіші свята зимового циклу в Європі. З давніх-давен їхньою головною прикрасою є ялинка. Особливо діти чекають, коли вона появиться в кімнаті, адже під ялинкою їх чекатимуть Різдвяні дарунки. Навколо ялинки також відбуваються головні “дорослі” дійства свята – накривають стіл, співають колядки, танцюють, вітають друзів.
Традиція прикрашати домівку ялинкою зродилась на початку 16 століття. Кажуть, що вона пов’язана з іменем німецького реформатора Мартіна Лютера (1459-1530). Одного разу, йдучи лісом, він побачив ялиночку, осяяну місячним світлом. Сніг на ялинці переливався сріблястим сяйвом – очей не відірвати. Лютер приніс ялинку до дому і прикрасив її восковими свічками, їх світло нагадувало йому місячне сяйво.
Прикрашання ялинкою домівки на Різдвяні свята, щоб потішити дітей, та й дорослих, швидко знайшло собі прихильників у Європі. В 19-му столітті ялинка вже стала поширеною домашньою Різдвяною оздобою. Від 16-го століття ялинку прикрашали, спочатку яблучками, цукерками та іншими “їстівними” прикрасами. А в 18-му столітті з’явились справжні ялинкові іграшки, традицію прикрашати ними ялинку першими запровадили французи – тоді це були паперові квіти, фігурки ангелів, а також сухозлотиця – нині більше відома всім як мішура. Лише за кількістю прикрас та матеріалом, із якого вони були виготовлені, – скляні посріблені, позолочені або з ниток і соломки – можна було розрізнити, багатіям чи простим людям вона прикрашає оселю.
Про традицію чеської ялинки Радіо Свобода розповіла пражанка Ангеліна: “У Чехії, як і в багатьох інших країнах Європи, без ялинки, або хоча б ялинкової гілки вдома Різдво уявити не можна. Ялинку обов’язково прикрашають кольоровими вогниками. Останніми роками модними стали ялинки за кольором чи стилем прикрас, наприклад, тільки золоті чи червоні яблучка, або тільки сріблясті кулі. Чехи люблять також прикрашати кольоровими вогниками балкони і вікна, щоб і перехожим підняти настрій. Це така гарна нова традиція”.
У Чехії також щороку проводять конкурс на найгарнішу Різдвяну ялинку країни. Цьогорічного Різдва нею стала ялинка в Остраві – четвертому за величиною чеському місті. Чехи оцінили найвище красу ялинкових прикрас, оригінальність освітлення й цілісний ефект, включно з тим, як ялинка вписалася в архітектуру міського середовища.
Традиція прикрашати домівку ялинкою примандрувала в Україну із західної Європи в 19-му столітті і стала незамінним атрибутом Різдвяного свята. Нині вона – найяскравіший елемент святкової прикраси домівки, символ затишку, надії й добра,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|